Aktualności

Wzrost wydajności produkcji opon: kamery akustyczne do wykrywania wycieków sprężonego powietrza

Wyzwanie

Produkcja opon jest złożonym i skomplikowanym procesem, składającym się z wielu etapów, takich jak mieszanie chemiczne, kalandrowanie, wytłaczanie, produkcja stopek, produkcja opon i utwardzanie. Etapy te w dużym stopniu zależą od systemów sprężonego powietrza, które mają kluczowe znaczenie dla funkcjonowania zakładów produkujących opony. Niestety, wycieki powietrza, pary wodnej i gazu są bardzo powszechne na liniach produkcyjnych opon, gdzie przyczyniają się do wzrostu kosztów, marnotrawstwa energii i przerw w produkcji, jeśli nie zostaną wykryte.

Rozwiązanie

Kamera z obrazowaniem akustycznym FLIR Si124, zaawansowane rozwiązanie ultradźwiękowe do wykrywania wycieków powietrza, wykrywa nawet niewielkie wycieki bez wysiłku i z dużej odległości, dzięki czemu inspekcje są bezpieczniejsze. Lekkie, przenośne urządzenie jest łatwe w obsłudze jedną ręką i zapewnia szacunki wielkości wycieku i kosztów w czasie rzeczywistym przy użyciu analizy opartej na sztucznej inteligencji, co ułatwia określenie pilności działań naprawczych.
Dodanie oprogramowania komputerowego FLIR Thermal Studio Suite może pomóc firmom oponiarskim uzyskać dodatkową przewagę dzięki integracji obrazowania termicznego i akustycznego w jednym
raporcie. Ta podwójna funkcjonalność usprawnia podejmowanie decyzji dotyczących konserwacji, jednocześnie eliminując potrzebę uczenia się wielu platform oprogramowania.
Co więcej, bezpłatne internetowe oprogramowanie raportujące FLIR Acoustic Camera Viewer umożliwia szybkie przesyłanie obrazów przez Wi-Fi.
do natychmiastowej analizy. Usługa ta zapewnia użytkownikom cenne informacje, takie jak wymiary i koszty energii sprężonego powietrza, umożliwiając działom konserwacji ustalanie priorytetów napraw. Ponadto pomysłowe oprogramowanie generuje raporty zgodne z normą ISO 50001
które automatycznie przedstawiają szczegółowe informacje na temat problemu oraz sugestie dotyczące sposobu naprawy i konserwacji

Wyniki

Wyposażony w 124 mikrofony, Si124 zapewnia wyjątkową czułość i dokładność w wykrywaniu nawet niewielkich wycieków w hałaśliwych środowiskach przemysłowych, takich jak zakłady produkujące opony.
Dzięki zastosowaniu kamery FLIR Si124 z obrazowaniem akustycznym zakłady mogą lokalizować wycieki pod ciśnieniem w systemach sprężonego powietrza do 10 razy szybciej niż w przypadku metod skanowania punktowego.
FLIR Si124 może również zaoszczędzić pieniądze zakładom oponiarskim. Aby oszacować potencjalną energię, jaką zakład może zaoszczędzić dzięki wykrywaniu i naprawie wycieków powietrza, w stosunku do kosztu samej kamery, można użyć kalkulatora ROI Si124-LD.
Ponadto dodatkowe korzyści związane z generowaniem raportów i przechowywaniem danych w chmurze oferowane przez kamerę ultradźwiękową pomagają firmom oponiarskim w prowadzeniu rejestrów planowanych napraw i prac konserwacyjnych maszyn do produkcji opon, zapewniając opłacalną ciągłość operacyjną w przyszłości.
Korzyści z zastosowania kamery z obrazowaniem akustycznym do wykrywania wycieków powietrza w produkcji opon są następujące:
• Automatycznie wykrywa wycieki na podstawie emitowanego dźwięku, nawet w głośnym środowisku przemysłowym.
• Umożliwia wykrywanie wycieków w szerokim polu widzenia i z większego zasięgu dzięki 124 mikrofonom.
• Lokalizuje wycieki do 10 razy szybciej niż tradycyjne metody,
zapewniając większą wydajność.
• Analizuje wycieki w czasie rzeczywistym, wykorzystując moc obliczeniową
wbudowanej sztucznej inteligencji.
• Oszczędność do 20-40% energii zużywanej na sprężone powietrze.
• Oszczędność czasu i kosztów inspekcji.
• Zapewnia bezpieczne i łatwe użytkowanie w warunkach
przemysłowych.
• Zapewnia raportowanie zgodne z normą ISO 50001.

Systemy sprężonego powietrza są wykorzystywane w całym procesie produkcji opon i wymagają regularnych kontroli

Wykrywanie wycieków sprężonego powietrza za pomocą kamery FLIR Si124 z obrazowaniem akustycznym

Kamera do obrazowania akustycznego FLIR Si124

FLIR Thermal Studio Suite z wtyczką serii  Si

Źródło artykułu i fotografii: https://www.flir.eu

Chcesz wiedzieć więcej?

Dowiedz się więcej o kamerach termowizyjnych. Napisz do nas.

Zostaw komentarz