Aktualności

Czy Państwa kamera termowizyjna jest bezpieczna dla pracy w strefie wybuchowej?

Oto dlaczego do następnej inspekcji potrzebna jest kamera FLIR Cx5.

Przedstawiamy pięć powodów, dla których wybór Cx5 do przeprowadzenia następnej inspekcji jest dobrym pomysłem.

1. Praca we wszystkich strefach bezpieczeństwa

Środowiska potencjalnie wybuchowe, takie jak zakłady naftowe i gazowe lub zakłady chemiczne, muszą być chronione przed źródłami zapłonu. Urządzenia elektroniczne mogą stanowić źródło zapłonu, dlatego też w przypadku stosowania w gorącym środowisku pracy muszą być one zgodne z przepisami ATEX dotyczącymi produktów lub podobnymi przepisami (np. UKEX lub IECEx). 160 x 120-pikselowa kamera termowizyjna FLIR Cx5 jest zamontowana w wytrzymałej obudowie, co zapobiega przedostaniu się potencjalnego zagrożenia do atmosfery. Pozwala to użytkownikom na bezpieczną pracę w każdych warunkach.

2. Podejmowanie szybkich decyzji

W miejscach pracy, w których panują gorące warunki, kluczowa jest umiejętność szybkiego wykrywania problemów przez inspektorów, dzięki czemu mogą oni zminimalizować czas pobytu na terenie zakładu. FLIR Cx5 jest nie tylko wytrzymała i odporna na wybuchy, ale także kompaktowa i bardzo łatwa w obsłudze. Dzięki temu specjaliści ds. konserwacji mogą zawsze mieć kamerę pod ręką, szybko znajdować ukryte problemy oraz skracać czas przeprowadzenia diagnostyki.

3. Posiadanie kamery w pracy

Kamera FLIR Cx5 posiada wszystkie wytrzymałe cechy pozwalające na przetrwanie nawet najtrudniejszego dnia pracy. Obudowa kamery FLIR Cx5 jest wyposażona w amortyzatory, natomiast obiektyw ma ochronę w postaci germanowego okienka z powłoką przeciwodblaskową. Kolorowy, 3,5-calowy wyświetlacz, kompatybilny z ekranem dotykowym, jest chroniony przez szkło pancerne. W bezpiecznym otoczeniu można zdjąć wytrzymałą linkę, aby dotrzeć do portu przechowywania danych i ładowania.

4. Ułatwienie przestrzegania norm

Kamery zgodne z ATEX, takie jak kamery do obrazowania gazu, mieszczą się zazwyczaj w wyższym przedziale cenowym. W związku z tym ich dostępność dla większej liczby pracowników jest ograniczona. Wystąpienie o przydział takiej kamery wymaga zazwyczaj pomocy z zewnątrz lub przynajmniej długotrwałych procedur i wielu formalności. Dzięki FLIR Cx5 organizacje mogą łatwo wyposażyć swoje zespoły w niedrogą, zgodną z wymaganiami dyrektywy ATEX kamerę termowizyjną, która umożliwia regularną kontrolę zasobów.

5. Korzystanie z jakości termicznej FLIR

Wytrzymała, kieszonkowa kamera o jakości obrazu termicznego, do której przyzwyczaił Państwa FLIR? Jakże można tego nie lubić? Kamera FLIR Cx5 posiada czujnik termowizyjny FLIR Lepton® oraz opatentowaną przez FLIR technologię MSX® (Multi-Spectral Dynamic Imaging), która nakłada widoczne szczegóły sceny na obrazy termiczne. W ten sposób uzyskuje się wyraźny obraz termiczny, który umożliwia inspektorom natychmiastowe zlokalizowanie ukrytych problemów. Ponadto FLIR Cx5 jest kompatybilna z FLIR Ignite, bezpiecznym rozwiązaniem do przechowywania w chmurze, które pozwala użytkownikom bezpośrednio przesyłać, edytować, organizować i udostępniać swoje obrazy. A także z FLIR Thermal Studio, umożliwiającym dopracowanie obrazów i tworzenie profesjonalnych raportów.

Jeżeli chcieliby Państwo przetestować FLIR Cx5, prosimy o kontakt z autoryzowanym dystrybutorem w celu uzyskania informacji o dostępności.

Chcesz wiedzieć więcej?

Dowiedz się więcej o kamerach termowizyjnych. Napisz do nas.

Zostaw komentarz