Aktualności

FLIR Research Studio v3.2 – nowa, lepsza wersja oprogramowania.

Najnowsza wersja FLIR Research Studio jest wyposażona w więcej funkcji i funkcjonalności niż kiedykolwiek wcześniej. Umożliwia zwięzłą kwantyfikację danych i łatwe udostępnianie ich współpracownikom w dowolnym miejscu, dzięki czemu badania są bardziej wydajne i skuteczne.

ŁĄCZENIE SIĘ I WSPÓŁPRACA

Użytkownicy FLIR Research Studio v3.2 mogą teraz błyskawicznie łączyć się i współpracować z kolegami z całego świata, dzięki integracji internetowej platformy chmurowej FLIR Ignite i aplikacji Ignite Sync Desktop. Dzięki temu proces udostępniania danych jest łatwiejszy niż kiedykolwiek. Co więcej, wykorzystując FLIR Ignite można tworzyć podstawowe raporty PDF po zakończeniu testu. Pozwala to badaczom na łatwe tworzenie raportów do wysyłania do kierownictwa i prowadzenia dokumentacji.

Obejmuje również możliwość nagrywania filmów w podczerwieni i w świetle widzialnym ze wszystkich kompatybilnych urządzeń, dodając jeszcze większą funkcjonalność do kamer FLIR.

Rozszerzając ulepszone działanie zestawów badawczo-rozwojowych FLIR A50/A70 i zestawów naukowych A400/A500/A700, pliki .ATS zawierają teraz dane widzialne i podczerwone w jednym pliku. Oznacza to, że można bez wysiłku pozyskiwać, zapisywać i edytować wieloaspektowe obrazy i filmy, które obejmują widma wizualne i podczerwone, aby uzyskać bezbłędne połączenie obrazowania w zakresie widzialnym i podczerwonym, które dodaje informacje do danych z każdym pikselem.

JAKIE SĄ NAJNOWSZE FUNKCJE? AKTUALIZACJA W SKRÓCIE

Wdrażamy ciągłe udoskonalenia oprogramowania, aby zwiększyć zakres FLIR Research Studio i komfort użytkowania – a najnowsza wersja nie jest wyjątkiem.

Najnowsze możliwości ulepszonego FLIR Research Studio v3.2 obejmują:
Przechwytywanie i nagrywanie wideo w zakresie widzialnym i podczerwieni (IR) z obydwoma strumieniami obrazu przechowywanymi w jednym pliku .ATS.
Użytkownicy mają możliwość przechowywania radiometrycznych obrazów .jpeg online w chmurze FLIR Ignite.
Bezproblemowa integracja katalogu FLIR Ignite Sync i interfejsu użytkownika
Filtry można teraz przeciągać w celu zmiany ich kolejności w module widoku zdjęć, co zapewnia łatwiejszą, bardziej intuicyjną edycję i spójność z ekranem funkcji pomiarowych.
W module metadanych jednostki są teraz dodawane do odpowiednich pól metadanych, aby zapewnić bardziej przejrzystą kwantyfikację danych.

Istotne aktualizacje podręcznika użytkownika; teraz prowadzi użytkowników przez proces instalacji z większą dokładnością, z dedykowanym przypomnieniem o funkcji Frame Grabber, krytycznymi informacjami na temat testowania licencji, integracją Ignite Sync i sekcją wsparcia klienta.

OGLĄDAJ I UCZ SIĘ

Zobacz, jak Matthew Hasty, Product Manager w FLIR Systems, bada te najnowocześniejsze aktualizacje za pomocą kamery o rozdzielczości 12 µm i mikroskopu o dużej mocy do obserwacji obwodu drukowanego; używając go i FLIR Research Studio, jest w stanie wizualizować i uzyskiwać nawet najdrobniejsze elementy płytki z wyraźnie wymiernymi danymi. Następnie może łatwo udostępniać dane współpracownikom na całym świecie za pomocą FLIR Ignite Sync.

Dane zdefiniowane na nowo: Twórz odkrywcze badania, łącząc wizualizacje optyczne i w podczerwieni z FLIR Research Studio 3.1

Nieoczekiwane zmienne i luki w zbiorach danych mogą stanowić ogromny problem dla badaczy. Dane to informacje w widocznej formie, więc to, czego nie jesteśmy w stanie zaobserwować, nie możemy uwzględnić.

Nawet najbardziej wymagające zbiory danych mogą teraz uzyskać pełnoprawną aktualizację dzięki najnowszej wersji FLIR Research Studio. Wersja 3.1 pozwala operatorom zobaczyć więcej niż kiedykolwiek wcześniej, łącząc obrazy widzialne i dane w podczerwieni, aby zapewnić rygorystycznie szczegółową analizę praktycznie każdego środowiska.

Jakie są najnowsze funkcje?

Podczas gdy FLIR Research Studio 3.0 dało użytkownikom możliwość tworzenia całkowicie niestandardowych analiz poprzez porównywanie danych modułów z wielu kamer, 3.1 idzie o krok dalej.

Możliwość pracy w rodzimych językach i bardziej efektywnego udostępniania plików jest nadal obecna – ale z kluczowymi ulepszeniami. Użytkownicy mogą teraz cieszyć się głównymi zmianami funkcjonalności z poprzedniej aktualizacji, takimi jak wykorzystanie funkcji pomiarowych do wyzwalania nagrań w oparciu o regiony zainteresowania, narzędzie kalibracji użytkownika lub kalkulator emisyjności, ale z niezrównanym dodatkiem wyraźniejszych wizualizacji istotnych danych.

Podwójne strumieniowanie obrazu w podczerwieni i w świetle widzialnym zapewnia unikalne sposoby wyświetlania danych

Bardziej przejrzyste wizualizacje dla wyraźniejszych danych

Właśnie podnieśliśmy poprzeczkę – i możliwości wizualizacji danych – dla badaczy na całym świecie. Teraz operatorzy mogą renderować bardziej wnikliwe dane bez zmiany procedury kontroli.

Zestawy badawczo-rozwojowe FLIR A50/A70 i zestawy naukowe A400/A500/A700 mogą teraz łączyć obrazy widzialne z odczytami w podczerwieni, aby ujawnić wieloaspektowy obraz obejmujący spektrum wizualne. Rezultatem końcowym jest wyraźne połączenie obrazu widzialnego i podczerwonego, które dodaje informacje bez umniejszania szczegółów.

Aby skorzystać z tej nowej funkcji, operatorzy po prostu podłączają kamerę FLIR przez RTSP i wybierają opcję „IR + Visible” w kontrolerze kamery. Następnie można wyświetlić opcje FLIR MSX® (Multi-Spectral Dynamic Imaging)/Fusion w ramach ulepszania obrazu. Stopień fuzji obrazów można zwiększać lub zmniejszać; wybierz „fuzję” i „edytuj” z interfejsu FLIR Research Studio, aby zmienić.

Łączenie danych termicznych i widzialnych na wiele sposobów w czasie rzeczywistym

Elastyczne rozwiązania do przechowywania: nowe funkcje przestrzeni roboczej

Przestrzenie robocze w FLIR Research Studio v3.1 obsługują teraz ścieżki względne. Oznacza to mniejsze zużycie miejsca na dysku podczas zapisywania plików i ułatwia udostępnianie adresów URL plików – zwłaszcza podczas pracy z dużym lub zagnieżdżonym katalogiem.

Inną funkcją jest to, że obszary robocze automatycznie zapamiętują rozmiar okna, dzięki czemu badacze mogą ponownie załadować program lub zanurzyć się w danych bez konieczności zmiany rozmiaru ramek. Użytkownicy mogą również przeciągać i upuszczać obszary robocze do aplikacji, umożliwiając prosty, jednoetapowy proces konfiguracji FLIR Research Studio dla różnych użytkowników.

Krótsze czasy konfiguracji i ogromny wzrost prędkości

FLIR Research Studio obsługuje teraz systemy Windows 11 i macOS 13 – Ventura.

Niezbędne oprogramowanie R&D automatycznie sprawdza dostępność nowych wersji po uruchomieniu, a użytkownicy mogą pobrać instalatory za pomocą bezpośredniego linku. Oznacza to, że będziesz wiedzieć, kiedy najnowsze funkcje staną się dostępne – ale, co najważniejsze, możesz opóźnić aktualizację, jeśli masz pilną pracę do wykonania.

Użytkownicy skorzystają również ze znacznego wzrostu prędkości podczas dodawania lub przenoszenia modułów lub podczas zmiany układu swoich projektów badawczych. Oznacza to, że łączenie wielu kamer, wykresów i modułów analitycznych jest bardziej wydajne niż kiedykolwiek wcześniej – co daje więcej czasu na przyswajanie samych danych, a nie na próby uzyskania do nich dostępu.

Inne ulepszenia obejmują umożliwienie użytkownikom kopiowania standardowego układu ROI do innego obrazu, wideo lub transmisji na żywo – co skraca czas konfiguracji dla badaczy podczas analizy wielu podobnych obiektów.

Poprawki błędów w FLIR Research Studio 3.1

Dalsze ulepszenia obejmują poprawki błędów w celu usprawnienia obsługi. Obejmują one:

  • Przestrzenie robocze będą monitować użytkowników o ponowne załadowanie przestrzeni roboczej, gdy otwarty plik przestrzeni roboczej zostanie przeciągnięty do aplikacji, zapobiegając nadmiarowości.
  • Przeciągnięcie pliku do aplikacji, ale w obszarze obrazu modułu widoku zdjęć, spowoduje teraz otwarcie pliku
  • RCal zapobiega teraz otwieraniu plików z nierozpoznanymi rozszerzeniami
  • Podczas wczytywania lub usuwania ROI globalna lista ROI nie była aktualizowana, a funkcje pomiarowe nie były ponownie kompilowane.
  • W module statystyk pomiary Delta dla liczby pikseli [Num Pixels] nie są już zaniżane do większej liczby.

Chcesz wiedzieć więcej?

Dowiedz się więcej o kamerach termowizyjnych. Napisz do nas.

Zostaw komentarz