Aktualności

Rozwiązania FLIR dla świata po COVID

Od monitorów podwyższonej temperatury skóry po bezdotykowe przejścia dla pieszych, kamery FLIR to tylko niektóre z produktów, które będziesz widzieć w przyszłości, ponieważ wszyscy dostosowujemy się i szukamy nowych sposobów na zapewnienie bezpieczeństwa i funkcjonalności w przestrzeni publicznej. Aby dowiedzieć się, w jaki sposób rozwiązania FLIR są wykorzystywane do ograniczania ryzyka rozprzestrzeniania się COVID-19 na lotniskach, w szpitalach, w sklepach i nie tylko, zapoznaj się z poniższym artykułem.

Badanie przesiewowe podwyższonej temperatury skóry

Zamiast wymagać bezpośredniego lub bliskiego kontaktu w celu odczytu temperatury, kamery termowizyjne są zaprojektowane do wykrywania promieniowania podczerwonego (ciepła) z dużej odległości i wyświetlania go w postaci łatwego do interpretacji obrazu. Kamery termowizyjne FLIR są powszechnie używane jako bezkontaktowe narzędzie przesiewowe do wykrywania różnic w temperaturze powierzchni skóry, aby pomóc określić, kto potrzebuje badania lekarskiego pod kątem gorączki, która może być oznaką infekcji. Po obrazowaniu termicznym należy zawsze przeprowadzić dalsze badania, zanim władze zdecydują o poddaniu osoby kwarantannie.

Procedury przesiewowe wdrażane na lotniskach, w szpitalach, biurach, fabrykach i innych instytucjach są nieinwazyjnym sposobem wykrywania infekcji i zapobiegania zakłóceniom spowodowanym przez COVID-19. Chociaż każe stanowisko musi uwzględniać specyfikę budynku, wiele organizacji ustawiło kamerę termowizyjną FLIR na statywie przy wejściu, aby monitorować wchodzących ludzi. Gdy osoba wchodzi do budynku, po prostu zatrzymuje się na krótko w oznaczonym miejscu przed kamerą na szybki pomiar.

Dowiedz sie więcej

Rozwiązania do zarządzania obłożeniem

Rozwiązania FLIR do zliczania osób mogą pomóc w utrzymaniu dystansu społecznego i zapobieganiu przeludnieniu w przestrzeniach handlowych poprzez automatyczne śledzenie liczby osób na danym terenie. Wyświetlacze, pracujące  w czasie rzeczywistym, ostrzegają ludzi o limitach obłożenia oraz o osiągnięciu pojemności, oszczędzając czas pracowników i łagodząc obawy klientów.

Rozwiązania FLIR dla gości są zasilane przez śledzące ludzi kamery Brickstream, które wykorzystują najlepsze w swojej klasie widzenie stereo do śledzenia mieszkańców w sposób anonimowy i dyskretny, aby chronić prywatność konsumentów, jednocześnie zapobiegając przepełnieniu sklepów. Kamery są instalowane w suficie nad każdym wejściem / wyjściem, a kamera główna oblicza obłożenie w czasie rzeczywistym, zbierając liczbę wejść / wyjść ze wszystkich kamer w danej lokalizacji.

Dowiedz sie więcej

Jakiej kamery potrzebujesz?

Ponieważ nasze społeczeństwo dostosowuje się do obecnych warunków, rozwiązania FLIR są jednym ze sposobów, aby pomóc ludziom, firmom i innym ważnym instytucjom zapewnić bezpieczeństwo i sprawność. Jeśli zespół zarządzający placówką już wykorzystuje obrazowanie termiczne w swoich codziennych czynnościach, być może już masz to, czego potrzebujesz, aby rozpocząć badania przesiewowe ludzi pod kątem podwyższonej temperatury skóry. Do odpowiednich modeli kamer FLIR należą urządzenia z serii Exx, z serii T i z serii A.

Na rynek weszły również nowe rozwiązania do skanowania termicznego podwyższonej temperatury skóry. Kamery z serii FLIR Axxx-EST, FLIR T5xx-EST i FLIR Exx-EST zostały zaprojektowane tak, aby uprościć proces przesiewania, zmniejszając obciążenie operatorów urządzeń i jednocześnie spełnić zalecane wytycznych dotyczących zachowania dystansu społecznego.

Ponadto niedawno wprowadzono rozwiązanie do zarządzania obłożeniem dla  FLIR Brickstream 3D Gen2,  w celu zautomatyzowania liczenia zajętości na obszarach o dużym natężeniu ruchu i ograniczonej przepustowości.

Artykuł pochodzi z: https://www.flir.com/discover/public-safety/changing-your-future-flir-solutions-for-covid-19/

Kamery termowizyjne do badań przesiewowych

FLIR E54-EST

FLIR T540-EST

FLIR A700-EST

FLIR A500-EST

Kamera termowizyjna FLIR A500-EST

Chcesz wiedzieć więcej?

Jeżeli interesuje Cię temat optymalnego pomiaru człowieka kamerą termowizyjną napisz do nas.

Zostaw komentarz