Aktualności

Poprawa kontroli temperatury skóry dla COVID-19 dzięki FLIR Screen-EST

FLIR Screen-EST jest dostępny do użytku z kamerami termowizyjnymi FLIR stosowanymi do badań temperatury skóry, oferując szybsze rozwiązanie dla obszarów o dużym natężeniu ruchu

Oprogramowania FLIR Screen EST zostało wprowadzone do kamer termowizyjnych FLIR serii T, serii Exx i serii A. Oprogramowanie zapewnia automatyczne narzędzia pomiarowe, które wykonują badania przesiewowe podwyższonej temperatury skóry u osób w ciągu dwóch sekund lub krócej przy wjazdach, punktach kontrolnych i innych obszarach o dużym natężeniu ruchu, przy zachowaniu zalecanych wytycznych dotyczących dystansu społecznego.

Rządy i firmy na całym świecie ciężko pracują nad opracowaniem nowych procesów w celu zapewnienia zdrowia publicznego i bezpieczeństwa od COVID-19, w tym za pomocą radiometrycznych kamer termowizyjnych w ramach kompleksowego programu badań przesiewowych na linii frontu” – powiedział Jim Cannon, prezes i dyrektor generalny w FLIR. „Teraz dzięki oprogramowaniu FLIR Screen-EST organizacje te mogą zwiększyć szybkość i dokładność przesiewowych linii frontu podczas korzystania z kamer termicznych FLIR”.

Metoda FLIR Screen-EST

Oprogramowanie FLIR Screen-EST zostało zaprojektowane do automatycznego wykonywania pomiaru temperatury skóry w pobliżu kanału łzowego każdej osoby, na powierzchni, która jest najbardziej skorelowana z temperaturą ciała. W połączeniu z kamerami z serii T, Exx lub A, oprogramowanie umożliwia przeprowadzanie badań przesiewowych osób o 50 procent szybciej niż istniejący tryb przesiewowy w urządzeniach FLIR Systems, przyspieszając przepustowość. Jeśli oprogramowanie wykryje temperaturę skóry przekraczającą próg ustawiony powyżej średniej bazowej, Screen-EST powiadomi operatora i wyświetli lub uruchomi alarm dźwiękowy na monitorze podglądu obiektu. Osoba ta powinna zostać skierowana na wtórne badanie lekarskie *.

FLIR doświadczony przez prawie dwie dekady w projektowaniu i wytwarzaniu rozwiązań pomiaru termicznego do badania temperatury skóry stworzył Screen-EST, który automatycznie pobiera próbki temperatury skóry w miejscu badania, aby ustalić punkt odniesienia średniej temperatury skóry. Następnie dodaje dodatkowe próbki w ciągu dnia. Ta metoda kontroli temperatury względnej pomaga uwzględnić regularne wahania temperatury ciała spowodowane naturalnymi biologicznymi i zewnętrznymi czynnikami środowiskowymi, zmniejszając w ten sposób ilość niedokładnych odczytów, które mogą mieć wpływ na systemy alarmowe temperatury bezwzględnej. (uwzględnia zmiany warunków otoczenia, z których przychodzą potencjalne bnadane osoby – przypisek autora)

Oprogramowanie FLIR Screen-EST jest przeznaczone dla laptopów i komputerów stacjonarnych z systemem Windows. Oferuje połączenie typu plug-and-play do kamer termowizyjnych FLIR i może zostać zainstalowane lub usunięte w ciągu kilku minut. Zapewnia to operatorom dodatkową elastyczność w łatwym przenoszeniu lokalizacji lub szybkim odłączaniu kamery do innych celów, w tym progrmaów utrzymania ruchu obiektów lub kontroli maszyny.

Oprogramowanie FLIR Screen-EST do kamer serii T jest już dostępne u autoryzowanego dystrybutora KameryIR.

* Kamery FLIR służą wyłącznie do monitorowania temperatury skóry na pierwszej linii. Nie wykrywają gorączki, wirusów ani żadnej konkretnej dolegliwości medycznej. Każdy, kto wykazuje podwyższoną temperaturę skóry, musi przejść wtórne badania przesiewowe przeprowadzane przez personel medyczny przy użyciu sprzętu medycznego w celu ustalenia diagnozy.

Chcesz wiedzieć więcej?

Jeżeli interesuje Cię temat optymalnego pomiaru człowieka kamerą termowizyjną napisz do nas.

Zostaw komentarz