Aktualności

Aktualizacja trybu monitorowania dla kamer serii FLIR T-Series i Exx

FLIR ogłasza nową aktualizację trybu monitorowania dla kamer serii FLIR T-Series i Exx

Najnowsza wersja oprogramowania  kamer serii T i Exx wprowadza nowe, ekscytujące funkcje do badań przesiewowych wykrywających podwyższoną temperatę skóry (EST = Elevated Skin Temperature)).  Tryb badania temperatury skóry „FLIR Screen EST” to uproszczone narzędzie pomiarowe, które można aktywować w kamerach z serii T i Exx w celu wykrycia podwyższonej temperatury skóry, co może wskazywać na obecność gorączki.

Aktualizacja oprogramowania kamer wprowadza nowy interfejs ekranowy, w tym dodanie zarysu sylwetki w celu lepszego pozycjonowania badanych obiektów.

Nowy firmware, po włączeniu trybu badania przesiewowego w kamerze, poprowadzi operatora do opcji tworzenia średniej, bazowej temperatury przesiewania przez dodanie 10 odczytów próbek, a także przypomni użytkownikowi o potrzebie dodawania nowych próbek referencyjnych po pewnym czasie lub przy zmianie warunków zewnętrznych. Kamera włączy alarm, gdy wykryty zostanie obiekt lub osoba o podwyższonej temperaturze w porównaniu do średniej wartości próbki.

Ta aktualizacja wprowadza również kilka nowych ustawień domyślnych:

  • Temperatura alarmu jest ustawiona na 1 ° C lub 1,8 ° F
  • Emisyjność do 0,98
  • Automatyczne przełączanie na czarno-białą paletę kolorów, „Instalert”, dla łatwiejszej identyfikacji alarmu

Wszystkie kamery z serii FLIR Exx, FLIR T5xx-, FLIR T8xx- i FLIR T10xx obsługują tryb FLIR Screen EST i nową wersję oprogramowania kamery. Możesz bezpłatnie pobrać aktualizację z sekcji oprogramowania i oprogramowania układowego na stronie pomocy technicznej FLIR.

Aby dowiedzieć się więcej na temat badań przesiewowych w kierunku podwyższonej temperatury ciała, przejdź tutaj.

Źródło: https://www.flir.com/news-center/public-safety/announcing-new-update-to-screening-mode-for-flir-t-series-and-exx-series-cameras

Chcesz wiedzieć więcej?

Jeżeli interesuje Cię temat optymalnego pomiaru człowieka kamerą termowizyjną napisz do nas.

Zostaw komentarz