Aktualności

Aktualizacja kamer do trybu FLIR Screen-EST – nowe funkcje

Firma FLIR wprowadził nową wersję oprogramowania sprzętowego do kamer z serii T (kamera termowizyjna FLIR T540-EST, kamera termowizyjna FLIR T560-EST) i Exx (kamera termowizyjna FLIR E54-EST, kamera termowizyjna FLIR E86-EST), która przyspieszy, ułatwi i zwiększy zautomatyzowanie badań przesiewowych pod kątem podwyższonej temperatury skóry.

Zaktualizowany firmware dodaje dwa nowe tryby wyświetlania: Przycisk i Auto. Zostały one zaprojektowane, aby ułatwić  proces badania przesiewowego, jednocześnie zmniejszając ryzyko operatorów punktów badania.

To oprogramowanie sprzętowe oferuje ulepszenia trybu FLIR Screen-EST, uproszczonego narzędzia pomiarowego w kamerze, które można aktywować w ręcznych kamerach termowizyjnych serii T5xx-, T8xx- i Exx w celu wykrycia wysokich temperatur skóry – potencjalnych oznak gorączki.

Tryb przycisku

Dodaje szczegółowe monity o uśrednioną próbkę, grafikę instrukcji ułatwiającą pozycjonowanie badanych obiektów oraz wyświetlanie wyniku pozytywnego/negatywnego. Operatorzy mogą rejestrować średnie próbki i pomiary przesiewowe z bezpiecznego, oddalonego od badanych osób, miejsca za pomocą przycisku zdalnego sterowania obsługiwanego za pomocą komunikacji Bluetooth, sprzedawanego oddzielnie jako opcja do kamer.

Tryb automatyczny

Ten w pełni zautomatyzowany tryb eliminuje potrzebę stałej interakcji ze stacją przesiewania. Operator jest potrzebny tylko do ustawienia początkowej linii bazowej temperatury. Stamtąd, tryb Auto screening prowadzi badanego do pozycji za pomocą grafiki i tekstu.

Grafiki typu Dobry/Zły następnie kierują daną osobę do kontynuowania wejścia  lub ponownego badania po odczekaniu jednej minuty.

FLIR oferuje bezpłatną aktualizację oprogramowania sprzętowego do trybu przycisku lub płatną, ulepszoną aktualizację do trybu przycisku i trybu automatycznego. Możesz bezpłatnie pobrać aktualizację z sekcji oprogramowania i oprogramowania układowego na stronie pomocy technicznej FLIR.

Aby dowiedzieć się więcej na temat badań przesiewowych w kierunku podwyższonej temperatury ciała, przejdź tutaj.

Źródło: https://www.flir.eu/news-center/public-safety/FLIR_Screen-EST_firmware_update/

Kamery termowizyjne do badań przesiewowych

FLIR E54-EST

FLIR T540-EST

FLIR A700-EST

FLIR A500-EST

Kamera termowizyjna FLIR A500-EST

Chcesz wiedzieć więcej?

Jeżeli interesuje Cię temat optymalnego pomiaru człowieka kamerą termowizyjną napisz do nas.

Zostaw komentarz