Aktualności

Zwalczaj pożary, zanim się zaczną – wykrywanie termowizyjne

Ciepło gromadzi się w różnych środowiskach przemysłowych: często jest to nieuniknione.
Ale co się dzieje, gdy ciepło gromadzi się bez interwencji?

Według Administracji Bezpieczeństwa i Higieny Pracy każdego dnia w samych Stanach Zjednoczonych wybucha 200 pożarów w miejscu pracy. Według doniesień kosztują one amerykańskie firmy ponad 328 miliardów dolarów rocznie, uszkadzając infrastrukturę, narażając życie i eliminując istotne aktywa.

Jak więc możemy uniknąć miliardów idących z dymem?

Żaden sektor nie jest bezpieczny przed zniszczeniem w wyniku pożaru

Niezależnie od tego, czy przyczyna jest elektryczna, chemiczna, środowiskowa czy związana z substancjami lotnymi (takimi jak łatwopalny pył lub odpady), żaden obiekt nie jest odporny na niszczycielskie skutki pożaru. Począwszy od skutków fiskalnych, a skończywszy na obciążeniu dla środowiska – nie wspominając o związanych z tym grzywnach – pożary mogą zakończyć życie i zamknąć nawet najbardziej dochodowe firmy.

W przypadku każdego pożaru wczesna reakcja jest absolutnie niezbędna. Ale co by było, gdybyś mógł zadziałać, zanim jeszcze wybuchnie pożar?

Dzięki aktywnej termografii Teledyne FLIR możesz.

Walka z pożarami dzięki termografii Teledyne FLIR

Wczesne wykrywanie pożaru (EFD) wykracza poza wizualne zauważenie pożaru i włączenie alarmu. Intuicyjne i inteligentne systemy mogą monitorować materiały i identyfikować wzorce, a nawet przewidywać, kiedy może dojść do zapłonu.

Wykorzystanie aktywnego obrazowania termowizyjnego do wykrywania gorących punktów w czasie rzeczywistym oznacza, że zautomatyzowane rozwiązania mogą być uruchamiane po osiągnięciu lub przekroczeniu ustalonego progu. Ten element jest kluczowy, ponieważ powód do niepokoju będzie inny dla prawie każdego obiektu i każdego środowiska. Musi on również uwzględniać emisyjność cieplną otoczenia, materiałów, personelu i pojazdów, aby uniknąć przedwczesnego podniesienia alarmu.

Przykłady Efd w działaniu

Żaden sektor nie jest bezpieczny: niezależnie od tego, czy są to pralnie, zakłady produkujące energię z odpadów, budynki o wysokiej wartości, czy też zakłady produkcyjne i logistyczne, zdolność do identyfikowania i wykrywania rosnącego poziomu ciepła ma kluczowe znaczenie dla możliwości wczesnego działania i ochrony kluczowych zasobów.

Przyjrzyjmy się kilku wnikliwym przykładom tego, jak systemy wczesnego wykrywania pożarów ratują życie i pomagają zwiększyć zyski międzynarodowych firm.

Efd dla szybkiego wytwarzania ciepła

Kliknij tutaj, aby uzyskać dostęp do szczegółowego przeglądu EFD i gamy termografii FLIR stworzonej specjalnie w celu rozwiązania tego poważnego problemu.

Wzmocnione kamery termowizyjne do pracy w ekstremalnych warunkach

Odkryj najnowocześniejszą gamę wytrzymałych kamer termowizyjnych FLIR, które mogą szybko identyfikować podwyższone temperatury związane z potencjalnie niebezpiecznymi warunkami – idealne do środowisk przemysłowych.

Niefajne pranie: systemy wykrywania pożaru w pralniach przemysłowych

Dowiedz się, w jaki sposób duże pralnie stawiają czoła rosnącym wyzwaniom w zakresie bezpieczeństwa związanym z łatwopalnymi tkaninami oraz potencjalnymi łatwopalnymi zanieczyszczeniami i niekontrolowaną akumulacją ciepła.

Ochrona personelu i sprzętu poprzez wykrywanie wczesnych oznak pożaru

Odkryj, jak kamera termowizyjna FLIR A50 Compact Smart Sensor wyróżnia się we wczesnym wykrywaniu pożarów, wśród innych rozwiązań do monitorowania stanu. Jest wbudowana i zapewnia funkcje analizy i alarmowania w kamerze, a także wewnętrzne oprogramowanie, które może izolować obszary zainteresowania i raportować zakresy temperatur z tych obszarów.

Chcesz wiedzieć więcej?

Dowiedz się więcej o kamerach termowizyjnych. Napisz do nas.

Zostaw komentarz