Aktualności

Wearcheck przeprowadza inspekcje 2x szybciej dzięki FLIR Thermal Studio i wtyczce Route Creator

Dzięki FLIR Thermal Studio i wtyczce FLIR Route Creator, generowanie raportów z obchodów kontrolnych stacji elektroenergetycznych stało się o wiele łatwiejsze dla południowoafrykańskiej firmy WearCheck. A dzięki możliwości wcześniejszego zdefiniowania tras kontrolnych, przeoczenie instalacji jest praktycznie niemożliwe.

WearCheck jest jednym z wiodących specjalistów w zakresie monitorowania stanu technicznego na kontynencie afrykańskim, oferującym szeroki zakres rozwiązań i usług w zakresie niezawodności w różnych branżach. Jednym z podstawowych celów firmy WearCheck jest oszczędzanie pieniędzy i czasu klientów poprzez poprawę dostępności, niezawodności i wydajności ich maszyn dzięki regularnej konserwacji i dostosowanym do potrzeb programom monitorowania stanu maszyn. WearCheck posiada sieć 14 światowej klasy laboratoriów w dziewięciu krajach.

W ramach swojego działu Reliability Services, WearCheck wykorzystuje szeroki zakres technik, w tym naukową analizę drgań, wykrywanie ultradźwięków, rezonans strukturalny i termografię. Firma polega na obrazowaniu termicznym przy przeprowadzaniu dla swoich klientów przeglądów konserwacyjnych zakładów energetycznych i podstacji. Regularne monitorowanie temperatury za pomocą kamer termowizyjnych pozwala firmie WearCheck na wykrywanie i diagnozowanie grożących awarii, zanim one wystąpią. Korzystając z kamery termowizyjnej, inspektorzy WearCheck mogą łatwo skanować różnice temperatur i gorące punkty, aby zlokalizować problematyczny obszar i zdiagnozować problem.

TERMOWIZYJNE MONITOROWANIE STANU

Do wykonywania zadań związanych z monitorowaniem stanu technicznego firma WearCheck ma do dyspozycji wiele przenośnych kamer FLIR serii T. Ergonomiczne kamery pomagają zespołowi przeprowadzać długie inspekcje i diagnozować trudno dostępne elementy w każdym środowisku. Jednak po zakończeniu kontroli praca jeszcze się nie kończy. Dane wyjściowe z inspekcji, w tym obrazy termiczne, komentarze i adnotacje na temat możliwych usterek, muszą zostać przetworzone i przedstawione w raportach, które są przydatne dla klientów WearCheck.

Tworzenie raportów było czymś, co zazwyczaj zajmowało zespołowi wiele godzin pracy, ale po dodaniu oprogramowania FLIR Thermal Studio Pro inspektorzy WearCheck mogą sporządzać raporty w czasie o połowę krótszym niż wcześniej. FLIR Thermal Studio Suite to oprogramowanie do analizy i raportowania firmy Teledyne FLIR, zaprojektowane, aby pomóc Użytkownikom kamer w zarządzaniu i przetwarzaniu tysięcy obrazów termicznych i filmów. Jednak funkcją, którą firma WearCheck ceni najbardziej, jest wtyczka FLIR Route Creator dla Thermal Studio. Dodatek ten umożliwia zespołowi tworzenie tras kontrolnych inspekcji, dla każdego badania i lokalizacji, które można wydrukować lub pobrać i uruchomić w kamerze termowizyjnej FLIR z aktywną funkcją Trasa inspekcji.

OSZCZĘDNOŚĆ CZASU DZIĘKI FLIR ROUTE CREATOR

„Dzięki wtyczce FLIR Route Creator możemy przesyłać obrazy z kamer, dane i notatki z inspekcji bezpośrednio do naszych szablonów raportów za pomocą zaledwie kilku kliknięć” – mówi Deon Gaarkeuken, inspektor ds. predykcji w firmie WearCheck. „Generowanie raportów zwykle wymaga dużo ręcznej pracy, ale dzięki FLIR Route Creator czas tworzenia raportów skróciliśmy o połowę.

Gaarkeuken, który wcześniej korzystał z innych pakietów oprogramowania, twierdzi, że FLIR Thermal Studio i FLIR Route Creator są o wiele bardziej przyjazne dla użytkownika, co sprawia, że raportowanie jest o wiele łatwiejsze i mniej czasochłonne. „Szczególnie dla kogoś takiego jak ja, kto niechętnie korzysta z Microsoft Word i innego oprogramowania do raportowania, FLIR Thermal Studio jest ratunkiem” – kontynuuje Gaarkeuken. „Oprogramowanie pozwala na korzystanie z łatwych menu rozwijanych, gotowych elementów i bloków, które można przeciągać i upuszczać w raporcie, a które automatycznie wypełniają się danymi z kamery termowizyjnej. To jest szybkie i łatwe!”.

DOKŁADNE KONTROLE WSZYSTKICH KOMPONENTÓW

Dzięki wcześniejszemu opracowaniu tras inspekcji dla każdej lokalizacji bardzo trudno jest pominąć lub przeoczyć jakiś element lub podstację podczas obchodu inspekcyjnego. „Pominięcie komponentu podczas kontroli może być bardzo kosztowne, ponieważ oznacza konieczność ponownego wysłania członka zespołu do klienta w celu dokonania rewizji. A nie wspomniałem jeszcze o nieprofesjonalnym wrażeniu, jakie sprawiasz na kliencie” – mówi Gaarkeuken. „Dzięki FLIR Route Creator wiemy dokładnie, które podstacje musimy sprawdzić, nie pomijając żadnej z nich”.

FLIR Thermal Studio i FLIR Route Creator zostały zaprojektowane z myślą o przetwarzaniu dużych ilości plików. Nie jest to luksus, gdy uświadomimy sobie, że jeden dzień kontroli może wygenerować tysiące obrazów. „Aby mieć pewność, że inspekcja objęła wszystko, zazwyczaj robimy zdjęcia tabliczek znamionowych, całej podstacji i możliwych usterek każdej instalacji” – mówi Gaarkeuken. „W ten sposób generuje się wiele plików. Dla Thermal Studio nie stanowi to żadnego problemu”.

Nawet jeśli nie ma wyraźnych usterek, zespół WearCheck nadal lubi robić zdjęcia instalacji. Dzięki FLIR Thermal Studio inspektorzy mogą być pewni, że tak duża liczba plików jest obsługiwana w sposób niezawodny. A jeśli zespół chce, może zdecydować, że w swoich raportach będzie uwzględniać tylko te instalacje, które zostały oznaczone jako „wadliwe”.

ŁATWE DO ZROZUMIENIA RAPORTY, KTÓRE KLIENCI UWIELBIAJĄ

Dla firmy WearCheck ważne jest nie tylko to, co prezentujesz, ale również to, jak to prezentujesz. Wygląd i sposób działania raportu jest ważną wizytówką firmy. „Możemy z góry zdefiniować paletę kolorów, ustawienia emisyjności i odległości oraz wiele innych opcji, całkowicie zgodnie z tym, jak klient chce to widzieć” – mówi Gaarkeuken. „FLIR Thermal Studio i FLIR Route Creator umożliwiają naszemu zespołowi tworzenie raportów z inspekcji, które klienci chętnie oglądają”.

 

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o pakiecie FLIR Thermal Studio Suite

Chcesz wiedzieć więcej?

Dowiedz się więcej o kamerach termowizyjnych. Napisz do nas.

Zostaw komentarz