Aktualności

PFE Ltd. Korzysta z oprogramowania FLIR Thermal Studio, aby przyspieszyć inspekcje aktywów i raportowanie

Brytyjski specjalista w dziedzinie inspekcji, firma PFE Limited, korzysta z oprogramowania FLIR Thermal Studio, aby przyspieszyć inspekcje w terenie i sporządzanie raportów oraz zapewnić stałą jakość raportów dla swoich wymagających klientów. PFE Limited, z siedzibą w Wallasey w północno-zachodniej Anglii, jest firmą rodzinną, specjalizującą się w szerokim zakresie usług inspekcyjnych i niezawodnościowych dla klientów przemysłowych. Aby zapewnić wiarygodną i powtarzalną jakość raportów, inżynierowie PFE wykorzystują najnowsze technologie dostępne na rynku, m.in. w zakresie analizy drgań, wyważania dynamicznego i termografii.

Od ponad 15 lat firma wykorzystuje termowizję do kontroli mechanicznych, elektrycznych i procesowych. Jednym z bardziej specjalistycznych rodzajów inspekcji, jakie oferuje PFE Limited, są inspekcje pieców, do których firma wykorzystuje pistoletową kamerę FLIR serii Exx.

Inżynierowie PFE Limited przeprowadzają inspekcję elementów mechanicznych i elektrycznych za pomocą kamery termowizyjnej FLIR serii Exx.

PRAKTYCZNE, UNIWERSALNE NARZĘDZIE DO KONTROLI

Najbardziej namacalnym produktem, jaki firma oferuje swoim klientom, są raporty, a zatem ich jakość musi być niezmiennie wysoka. Dlatego PFE Limited polega na oprogramowaniu FLIR Thermal Studio z funkcją wyznaczania tras, dzięki dodatkowi FLIR Route Creator. „Kiedyś jeździliśmy na inspekcje, łącząc kamerę termowizyjną z jakimś rodzajem notatnika lub tabletu elektronicznego” – mówi Jake Ford, inżynier ds. niezawodności i mechaniki w PFE Limited. „Dla każdego elementu i każdego zdjęcia wykonanego kamerą termowizyjną notowaliśmy numery i komentarze na osobnym urządzeniu. Było to nie tylko niepraktyczne, ale też zabierało dwa razy więcej czasu niż obecnie poświęcamy na kontrole. Dzięki wprowadzeniu oprogramowania FLIR Thermal Studio byliśmy w stanie skrócić czas kontroli o połowę.”

WSTĘPNIE ZAPLANOWANE TRASY

Zespół PFE Limited szczególnie ceni sobie wtyczkę FLIR Route Creator, która umożliwia użytkownikom tworzenie w oprogramowaniu FLIR Thermal Studio wstępnie zaplanowanych tras dla swoich inspekcji. Trasy mogą być pobierane do dowolnej kamery termowizyjnej FLIR, która posiada oprogramowanie FLIR Inspection Route, a następnie uruchamiane z poziomu samej kamery. Oznacza to, że inspektorzy nie muszą już nosić ze sobą dwóch oddzielnych urządzeń – co jest znacznie praktyczniejsze – pomaga im zachować organizację podczas badania dużych lub wielokrotnych lokalizacji, a przede wszystkim zapewnia, że nie pominą żadnego obiektu ani obszaru kontroli.

Ponadto, trasy inspekcji nie zawsze są liniowe: Inżynierowie PFE Limited nie zawsze postępują w tej samej kolejności. Często pomijają niektóre elementy i muszą wracać do nich w różnych momentach w czasie. Mając do dyspozycji zwykły notatnik lub tablet, ryzyko pominięcia zasobów podczas inspekcji jest znacznie większe. Gdy w kamerze aktywna jest funkcja Inspection Route, postępy w realizacji zaplanowanej wcześniej trasy są zawsze wyraźnie widoczne, a oprogramowanie informuje użytkownika dokładnie o tym, które elementy pozostały do wykonania. „Typowa inspekcja pieca zajmowała nam kiedyś około czterech godzin. Teraz z łatwością możemy ją wykonać w dwie godziny” – mówi Ford.

Dodanie wstępnie zaplanowanych tras, utworzonych w Thermal Studio i przesłanych do kamery z wbudowanym oprogramowaniem do wyznaczania tras inspekcji, pozwala zespołowi szybciej i wydajniej kontrolować więcej zasobów.

SKRÓCENIE CZASU PRACY PRZY BIURKU

Czas spędzony przy biurku, który jest potrzebny do opracowania raportu, również uległ znacznemu skróceniu. Dzięki oprogramowaniu FLIR Thermal Studio użytkownicy muszą jedynie otworzyć plik wygenerowany przez Route Creator, a obrazy są już przypisane do aktywów. Dzięki temu analiza i raportowanie są znacznie szybsze i łatwiejsze.

„Czas spędzony przy biurku często wiązał się z pracą z arkuszami kalkulacyjnymi lub porównywaniem obrazów termicznych z innymi plikami. Był to proces uciążliwy i powolny, a także podatny na błędy. Dzięki Thermal Studio część sprawozdawcza stała się znacznie klarowniejszym, płynniejszym i bardziej spójnym procesem” – mówi Ford.  FLIR Thermal Studio umożliwia użytkownikom przetwarzanie obrazów w trybie wsadowym. Przyspiesza to cały proces i znacznie skraca czas pracy przy biurku. „Szczególnie w przypadku kontroli pieców, często konieczne jest przeprowadzenie post-processingu” – wyjaśnia Ford. „Oczywiście, gorące punkty są częścią pieca, więc nie każdy gorący punkt jest problematyczny. Oznacza to, że często musimy manipulować obrazem i rozgraniczać lub opisywać obszar zainteresowania. Teraz możemy wybrać prezentację obrazów w trybie UltraMax® firmy FLIR, obracać je i rysować wokół nich kwadraty – wszystko to w jednym procesie wsadowym. Wcześniej, korzystając z programu FLIR Thermal Studio, musieliśmy wykonywać te czynności na każdym obrazie z osobna, teraz możemy to zrobić wsadowo. Dzięki temu FLIR Thermal Studio to ogromna oszczędność czasu”.

FLIR Thermal Studio ułatwia także, zespołowi PFE Limited, sporządzanie szczegółowych i obszernych raportów, które są wymagane przez niektórych klientów z branży ubezpieczeniowej. Te roczne raporty ubezpieczeniowe zawierają często setki obrazów, z których każdy musi być przedstawiony na jednej stronie. Bez programu FLIR Thermal Studio utworzenie jednej strony zajmowało kilka minut. Dzięki procesowi wsadowemu w programie FLIR Thermal Studio cały raport można utworzyć w ciągu kilku minut.

Flir Thermal Studio Pro

PRZEWAGA WZGLĘDEM KONKURENCJI

„Jako mała firma bardzo ważne jest, abyśmy byli świadomi swojego czasu” – mówi Ford. „Chcemy efektywnie wykorzystywać nasz czas, aby wszyscy nasi klienci byli zadowoleni, ponieważ satysfakcja klienta jest naszym głównym celem. Thermal Studio firmy FLIR pozwala nam na szybszą pracę w terenie”. Z punktu widzenia zdrowia i bezpieczeństwa to już jest plus, ponieważ im mniej czasu nasi inspektorzy muszą spędzać w pobliżu gorących pieców, tym lepiej. Mówiąc bardziej ogólnie, oznacza to również, że możemy wykonywać naszą pracę w krótszym czasie i być bardziej ekonomiczni w porównaniu z konkurencją.”

Chcesz wiedzieć więcej?

Dowiedz się więcej o kamerach termowizyjnych. Napisz do nas.

Zostaw komentarz