Aktualności

Obiektywy z ciągłym zoomem do kamer termowizyjnych

Teledyne FLIR, część Teledyne Technologies Incorporated, przedstawiła dziś sześć dostępnych na rynku obiektywów z ciągłym zoomem (CZ) do użytku z czujnikami MWIR i LWIR. Te układy optyczne maksymalizują wydajność kamery na podczerwień poprzez optymalizację receptury optycznej dla współczesnych detektorów matrycowych o małych pikselach.  Wszystkie opcje obiektywów są dostosowywane do konkretnej kamery i aplikacji, w której system będzie używany. Obiektywy CZ nadają się do szerokiej gamy zastosowań w dziedzinie obrony, bezpieczeństwa i zastosowań komercyjnych.

Elektronika sterująca CZ zapewnia znacznie więcej niż tylko proste ustawianie ostrości i zoomu. Dzięki funkcji kompensacji zasięgu obiektu układy optyczne nie tracą ostrości podczas powiększania, nie tylko podczas oglądania obiektów z dużej odległości, ale także z bliska. Zespoły soczewek zawierają algorytmy kompensacji temperatury oparte na kilku wbudowanych czujnikach temperatury; jeden czujnik nie jest w stanie zapewnić wymaganej wydajności.  Wiele innych dostępnych funkcji umożliwia łatwą obsługę, wbudowane testy (BIT) i szybkie przesyłanie danych.

Historia najwyższej jakości obiektywów z ciągłym zoomem

Przejęcie przez FLIR System firmy New England Optical Systems (NEOS) zostało dokonane w dużej mierze dzięki jej reputacji jako lidera w branży wysokiej jakości systemów optycznych na podczerwień.  Teraz, z pełnym wsparciem i zasobami Teledyne FLIR, wiodąca jakość jest uzupełniona o zwiększoną zdolność i możliwości.  Było to widoczne na początku 2021 roku, kiedy firma przeniosła się do nowego, najnowocześniejszego obiektu Teledyne FLIR w Billerica, MA.

Ponieważ obiektywy CZ są często specjalistycznymi produktami do szerokiej gamy zastosowań, zazwyczaj związanych z obronnością i bezpieczeństwem, zakup czegoś „z półki” nie jest pozbawiony ryzyka.  Zespół techniczny Teledyne FLIR posiada niezbędne doświadczenie i jest przygotowany do współpracy z integratorami, aby dostosować każdy obiektyw z ciągłym zoomem do konkretnej kamery i aplikacji oraz zapewnić, że misja zakończy się sukcesem.

Aby dowiedzieć się więcej o pełnej gamie dostępnych na rynku i niestandardowych zestawów soczewek MWIR i LWIR CZ, odwiedź stronę: https://www.flir.com/oem/high-performance-infrared-optical-assemblies/ .

Chcesz wiedzieć więcej?

Dowiedz się więcej o kamerach termowizyjnych. Napisz do nas.

Zostaw komentarz