Aktualności

Kontrola temperatury kamerą termowizyjną w liniach Emirates

Linie Emirates wprowadziły kontrolę termowizyjną we wszystkich lotach do USA

Środek wdrożony jako uzupełnienie standardowych pomiarów temperatury wykonywanego na wszystkich przylotach.

Środek wdrożony jako uzupełnienie standardowych pomiarów temperatury wykonywanego na wszystkich przylotach.

Emirates wdroży środki kontroli termicznej dla wszystkich pasażerów podróżujących lotami amerykańskimi odlatującymi z międzynarodowego lotniska w Dubaju, obowiązujące od 12 marca 2020 r. Kamery termowizyjne  zostaną umieszczone przy bramkach wylotowych dla wszystkich wyjść w kierunku USA, począwszy od EK 231 na międzynarodowe lotnisko Waszyngton Dulles. Jeśli okaże się, że pasażer ma temperaturę wyższą niż normalna, przejdzie dalsze testy. Jest to dodatek do kontroli termperatury przeprowadzanych dla wszystkich pasażerów po przyjeździe podczas odprawy celnej.

Ponadto Emirates zawiesił loty między Dubajem a Włochami od 12 marca 2020 r., a ostatni lot rozpocznie się 15 marca. Linia lotnicza współpracuje z odpowiednimi organami, aby ściśle monitorować rozwój sytuacji w miarę ewolucji sytuacji COVID-19.

Środki są podejmowane w ramach ogólnej odpowiedzi linii lotniczej na najnowsze wydarzenia wokół pandemii COVID-19. Linie Emirates koordynują działania we współpracy z lokalnymi organami ds. Zdrowia i organów regulacyjnych, w tym z Urzędem ds. Zdrowia w Dubaju, aby linie lotnicze spełniały lub przewyższały lokalne i międzynarodowe wytyczne i dyrektywy dotyczące COVID-19. Emirates planuje stopniowe wprowadzanie procedur kontroli temperatury pasażerów dla wszystkich swoich lotów z Dubaju, aby zapewnić zdrowie i bezpieczeństwo swoich klientów podróżujących za granicę.

Pasażerowie powinni przestrzegać ogólnego zalecanego czasu przybycia na lotnisko, czyli 3 godziny przed wylotem, aby zapewnić bezproblemowe odprawy i dopełnić formalności związanych z imigracją.

Dokładne czyszczenie samolotów

Oprócz procedur kontroli temperatury za pomocą kamer termowizyjnych na lotnisku, Emirates wdrożyło również proaktywne i dobrowolne środki w celu zapewnienia bezpiecznego lotu z ulepszonymi procedurami czyszczenia i pełnej dezynfekcji w ponad 248 samolotach odlatujących z Dubaju każdego dnia. Linie lotnicze używają wysokiej jakości chemikaliów czyszczących, które zabijają wirusy i zarazki, pozostawiając trwałą powłokę ochronną przed wirusami, bakteriami i grzybami na powierzchniach. Kompleksowy proces czyszczenia obejmuje dokładne wycieranie wszystkich powierzchni kabiny, oprócz innych normalnych procedur, takich jak wymiana pokrowców na wszystkich siedzeniach, wymiana materiałów do czytania, odkurzanie i inne czynności związane z czyszczeniem.

Na każdym statku powietrznym, który przetransportował podejrzany lub potwierdzony przypadek COVID-19, Emirates wdraża dalsze głębokie czyszczenie, w tym odmgławianie wnętrza kabiny i zamgławianie środka dezynfekującego we wszystkich miękkich meblach oraz wymianę pokrowców i poduszek w dotkniętym obszarze. Wymieniony zostanie również najnowocześniejszy system cyrkulacji powietrza wykorzystujący kabinowe filtry powietrza HEPA.

Chcesz wiedzieć więcej?

Jeżeli interesuje Cię temat optymalnego pomiaru człowieka kamerą termowizyjną napisz do nas.

Zostaw komentarz