Aktualności

Kamery termowizyjne Teledyne FLIR w autonomicznych ciężarówkach.

Cupertino, CA – 8 września 2021 r. – Plus (dawniej Plus.ai), globalny dostawca technologii samojezdnych samochodów ciężarowych, który niedawno ujawnił proponowane połączenie biznesowe z Hennessy Capital Investment Corp. V (NASDAQ:HCIC),ogłosiła dziś, że będzie współpracować z firmą Teledyne FLIR, LLC nad projektem rozwojowym mającym na celu zbadanie możliwości dodania kamer termowizyjnych do czujników wykorzystywanych w technologii jazdy autonomicznej Plusa na poziomie 4.

Firma Plus stosuje wielomodalne podejście do czujników i obecnie wykorzystuje lidar, kamery i radar, aby zapewnić ciężarówkom napędzanym przez jej technologię autonomicznej jazdy 360-stopniowy widok wokół pojazdu. Podczas gdy obecny system oferuje większe bezpieczeństwo w porównaniu z tradycyjną ciężarówką, kamery termowizyjne dodają kolejną warstwę percepcji, która jest szczególnie przydatna dla ciężkich ciężarówek przemierzających kraj w warunkach słabej widoczności i wysokiego kontrastu. Mogą to być: noc, cienie, zmierzch lub wschód słońca, bezpośrednie słońce lub odblaski reflektorów, a także trudne scenariusze, w których występuje mgła lub dym ze względu na warunki środowiskowe. W zależności od konfiguracji, kamery termowizyjne mogą wykrywać i klasyfikować pieszych z odległości do 250 metrów, czyli znacznie dalej niż zasięg typowych reflektorów. Mogą one również zapewnić kolejną warstwę percepcji wokół pojazdu, szczególnie przydatną podczas cofania lub wyprzedzania przez nadjeżdżający pojazd.

„Nigdy nie można być zbyt bezpiecznym, jeśli chodzi o sprzęt umieszczany na ciężarówkach. Połączenie kamer termowizyjnych z naszymi innymi czujnikami zapewniłoby dodatkowy margines bezpieczeństwa w naszym systemie. Nasze pilotażowe badania pozwolą nie tylko ocenić wydajność techniczną, ale także uwzględnić koszty i wymagania dotyczące skali, aby potencjalnie dodać to rozwiązanie do naszej mapy produktów” – powiedział Tim Daly, główny architekt firmy Plus.

„Cieszymy się, że możemy współpracować z zespołem Plusa, który bada możliwość integracji kamer termowizyjnych z ich obecnym zestawem czujników, tworząc jeszcze bezpieczniejsze autonomiczne pojazdy użytkowe” – powiedział Paul Clayton, dyrektor generalny ds. komponentów w segmencie technologii przemysłowych w firmie Teledyne FLIR. „Łącząc obrazowanie termowizyjne z kamerami światła widzialnego, lidarem i radarem, Plus może stworzyć bardziej wszechstronne i redundantne systemy, pozwalające tym pojazdom na łatwiejsze wykrywanie i klasyfikowanie obiektów i ludzi na drodze, co pomoże ratować życie.”

O firmie PLUS

Plus jest globalnym liderem w dziedzinie technologii jazdy autonomicznej dla transportu ciężarowego na długich trasach. Firma z siedzibą w Dolinie Krzemowej, założona w 2016 roku przez seryjnych przedsiębiorców i weteranów branży, którzy mają bogate doświadczenie w dziedzinie zaawansowanych technologii i sztucznej inteligencji. Firma Plus opracowuje tanią, wysokiej jakości, kompletną technologię jazdy autonomicznej poziomu 4, aby uczynić transport ciężarowy na długich trasach bezpieczniejszym, wydajniejszym i bardziej zrównoważonym. Firma Plus współpracuje również z wiodącymi producentami samochodów ciężarowych, flotami i partnerami ekosystemowymi w celu rozwoju rozwiązań transportowych obniżających emisję dwutlenku węgla, w tym autonomicznych samochodów ciężarowych napędzanych gazem ziemnym. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.plus.ai lub śledząc nas na LinkedIn lub YouTube.

W dniu 7 maja 2021 r. spółki PlusAI Corp., Plus Inc. („Nowy Plus”) oraz Hennessy Capital Investment Corp. V (NASDAQ: HCIC) („Hennessy Capital”) zawarły ostateczną umowę o połączeniu jednostek gospodarczych. Po zamknięciu proponowanego połączenia Plus stanie się spółką publiczną, a jej akcje zwykłe będą notowane na NYSE pod symbolem „PLAV”. Proponowane połączenie zostało jednogłośnie zatwierdzone przez Zarządy spółek Plus i Hennessy Capital. Zamknięcie proponowanego połączenia jest uzależnione od zatwierdzenia przez akcjonariuszy Plusa i Hennessy Capital oraz od spełnienia niezbędnych zgód organów regulacyjnych i zwyczajowych warunków zamknięcia.

O firmie Teledyne FLIR

Teledyne FLIR, firma należąca do Teledyne Technologies, jest światowym liderem w dziedzinie inteligentnych rozwiązań czujnikowych dla obronności i zastosowań przemysłowych, zatrudniającym około 4000 pracowników na całym świecie. Założona w 1978 roku, firma tworzy zaawansowane technologie, aby pomóc profesjonalistom podejmować lepsze, szybsze decyzje, które ratują życie i środki do życia. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę www.teledyneflir.com lub śledź @flir .

O firmie Teledyne Technologies

Teledyne Technologies jest wiodącym dostawcą zaawansowanych produktów i oprogramowania do obrazowania cyfrowego, oprzyrządowania, elektroniki lotniczej i obronnej oraz systemów inżynieryjnych. Działalność Teledyne jest zlokalizowana głównie w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Kanadzie oraz Europie Zachodniej i Północnej. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę internetową Teledyne pod adresem www.teledyne.com .

Chcesz wiedzieć więcej?

Dowiedz się więcej o kamerach termowizyjnych. Napisz do nas.

Zostaw komentarz