Aktualności

Kamery termowizyjne Teledyne FLIR pomagają strażakom monitorować dzikie pożary w Kalifornii

W czasie, gdy dzikie pożary niszczą wiele regionów wzdłuż zachodniego wybrzeża, termowizja FLIR firmy Teledyne jest wykorzystywana, aby dać strażakom przewagę podczas walki z pożarem. Kamera termowizyjna FLIR Triton PT-606Z HD i kamera termowizyjna FLIR Elara serii DX monitorują pożar Caldor w północnej Kalifornii, pozwalając strażakom uzyskać lepszy obraz aktywnego ognia nawet przez gęsty dym, podczas gdy dwie kamery FLIR Elara serii DX śledzą pożar Dixie w północnej Kalifornii.

Podczas gdy przed wybuchem pożaru Caldor w regionie była już kamera termowizyjna, technicy z ALERTWildfire z Nevada Seismological Laboratory wraz z ekipami kalifornijskiego dostawcy bezprzewodowego internetu, DigitalPath, drugą kamerę zainstalowali 27 sierpnia. FLIR Triton PT-Series HD zawiera zaawansowane czujniki termiczne z możliwością 4-krotnego ciągłego zoomu. Wysokiej jakości obrazowanie termiczne pozwala strażakom dostrzec aktywne płomienie poprzez gęsty dym spowodowany niespotykanymi warunkami pożarowymi.

W poniedziałek rano ogień Caldor Fire spalił prawie 220.000 akrów. Ponad 50 000 osób otrzymało nakaz ewakuacji. Widzenie przez dym i możliwość śledzenia aktywnego pożaru w czasie rzeczywistym pozwala kierownictwu na bardziej efektywne kierowanie siłami straży pożarnej i natychmiastowe reagowanie na nieprzewidywalne warunki pożarowe.

Dwie kamery, wypożyczone od Teledyne FLIR na potrzeby reagowania na dzikie pożary, znajdują się w miejscu ALERTWildfire Mt. Danaher pomiędzy Placerville i Pollock Pines w Kalifornii oraz w Angel’s Roost na szczycie Heavenly Mountain Resort z widokiem na jezioro Tahoe Basin. Niedawno dodana kamera umieszczona w Angel’s Roost będzie dostarczać obrazy, jeśli ogień Caldor Fire rozprzestrzeni się na jezioro Tahoe Basin.

Transmisja na żywo z kamer termowizyjnych może być oglądana na WeatherNode.net, spółce zależnej DigitalPath, i jest zintegrowana ze stroną internetową ALERTWildfire w czasie rzeczywistym. Kamery termowizyjne rozszerzają sieć kamer PTZ (Pan-Tilt-Zoom) pracujących w świetle widzialnym, które ALERTWildfire – konsorcjum trzech uniwersytetów dostarczających kamery i inne narzędzia do wykrywania i monitorowania pożarów – zainstalowało na tym obszarze.

DigitalPath zainstalował również dwie kamery Teledyne FLIR Elara serii DX do śledzenia pożaru Dixie w północnej Kalifornii, który w poniedziałek rano spalił ponad 960.000 akrów. Wielospektralne kamery bezpieczeństwa PTZ serii Elara DX zapewniają pełną świadomość sytuacyjną w całkowitej ciemności, przy rażącym świetle i niekorzystnej pogodzie. Nagrania na żywo można oglądać na stronie www.twitch.tv/digitalpath.

Chcesz wiedzieć więcej?

Dowiedz się więcej o kamerach termowizyjnych. Napisz do nas.

Zostaw komentarz