Aktualności

Kamery termowizyjne pokazują, jak utrzymać chłód w domu podczas fali upałów

Rekordowo wysokie temperatury przypominają nam, jak trudne może być utrzymanie chłodu w domu podczas fali upałów, niezależnie od tego, ile wentylatorów włączymy lub jak wysoko podkręcimy klimatyzację. Jeśli Twój dom jest trudny do schłodzenia, być może walczysz z niewidocznymi problemami związanymi z konserwacją budynku. Sprawdź kamerą termowizyjną, co powinno być zrobione aby Twój dom pozostał chłodny latem.

Napraw przecieki powietrza w swoim domu

Odpowiednia wymiana powietrza jest ważna dla Twojego komfortu, zdrowia i bezpieczeństwa, ale większość budynków ma znacznie wyższy wskaźnik przecieków powietrza niż jest to konieczne. Główną przyczyną jest często zły projekt lub konstrukcja, co prowadzi do przecieków powietrza przez kominy, strychy, otwory wentylacyjne w ścianach i źle uszczelnione drzwi, pozwalając na ucieczkę zimnego powietrza i przenikanie gorącego.

Źródło tych przeciągów może być niezwykle trudne do wykrycia. Za pomocą kamery termowizyjnej można zobaczyć ruch gorącego powietrza do wewnątrz i zimnego na zewnątrz i wykryć nieszczelności.

Przeciek powietrza przez źle uszczelniony otwór drzwiowy.

Uzupełnij brakującą izolację

Czy izolacja nie jest po to, by utrzymać ciepło, a nie zimno? Izolacja w Twoim domu jest tak naprawdę ważna dla obu tych funkcji. Rolą izolacji jest zapobieganie przenikaniu ciepła i działa ona zarówno w celu zapobiegania napływowi ciepła, jak i utrzymywania ciepła na zewnątrz. Jeśli możesz schłodzić swój dom do rozsądnej temperatury, właściwa izolacja zapewni, że pozostanie ona w tej temperaturze bez konieczności uruchamiania klimatyzacji 24/7.

Kamery termowizyjne ujawniają, gdzie izolacja mogła nie być zainstalowana prawidłowo i teraz „wpuszcza” ciepło do domu.

Izolacja, która się przesunęła, pozwalając na przepływ ciepła przez sufit.

Wymień stare lub jednoszybowe okna

Departament Energii USA szacuje, że zyski i straty ciepła przez okna są odpowiedzialne za 25%-30% zużycia energii do ogrzewania i chłodzenia budynków mieszkalnych. Starsze, jednoszybowe okna, szczególnie te ze słabą izolacją wokół ramy okiennej, są szczególnie dużym drenażem energii.

Jeśli kamera termowizyjna ujawni wysoki transfer ciepła przez okna, długoterminowym środkiem oszczędnościowym jest modernizacja do bardziej energooszczędnych okien.

Nieefektywne energetycznie okna przepuszczają duże ilości ciepła.

Dostęp do profesjonalisty wykonującego audyt energetyczny Twojego domu jest dobrym sposobem na określenie tego, co możesz zrobić, aby utrzymać swój dom w chłodzie. Inspektorzy używają kamer termowizyjnych do wykrywania źródeł infiltracji ciepła, co prowadzi do pomocnych porad na temat optymalnych ulepszeń i napraw. Entuzjaści majsterkowania mogą również zaopatrzyć się w niedrogie kamery termowizyjne, aby poszukać nieszczelności i miejsc utraty energii. Sprawdź FLIR TG165, FLIR C3 lub FLIR E8, aby uzyskać profesjonalne rozwiązania do diagnostyki budynków i konserwacji domów.

Chcesz wiedzieć więcej?

Dowiedz się więcej o kamerach termowizyjnych. Napisz do nas.

Zostaw komentarz