Aktualności

Inspekcja elektrycznego panelu rozdzielczego – kamera termowizyjna

Wyzwanie klienta

Nieoczekiwana awaria panelu elektrycznego może stanowić poważny i kosztowny problem dla zakładu energetycznego. Przegrzanie połączeń lub podzespołów grozi stratami produkcyjnymi wynikającymi z nieplanowanych przestojów oraz możliwością pożaru spowodowanego zwarciem elektrycznym lub spaleniem kabla. Nie zawsze można przewidzieć, kiedy może wystąpić awaria, ponieważ problemy nie zawsze są widoczne gołym okiem.

Obrazy termowizyjne mogą pomóc w zlokalizowaniu gorących punktów na bezpiecznikach i połączeniach kablowych.

Rozwiązanie

Dodanie kontroli termicznej do rutynowych kontroli paneli jest korzystne, aby uzyskać kluczowe informacje, których sam wzrok nie jest w stanie wykryć. Kamera termowizyjna może pomóc w zidentyfikowaniu wszelkich uszkodzonych elementów instalacji elektrycznej przed wystąpieniem awarii. Daje to możliwość rozwiązania problemów elektrycznych w ramach planowanej konserwacji, zanim staną się one poważniejszym i bardziej kosztownym problemem. Wysokiej jakości kamera termowizyjna, taka jak FLIR T540 z obiektywem 24°, może zapewnić dokładne odczyty temperatury w bezpiecznej odległości od panelu elektrycznego. FLIR oferuje również wybór multimetrów cyfrowych i mierników cęgowych, takich jak CM46, który został zaprojektowany w celu ułatwienia wykonywania pomiarów wewnątrz paneli elektrycznych. W przypadku szaf wysokiego napięcia lub niedostępnych komponentów, FLIR oferuje okienka IR, które można wygodnie zamontować na przednim panelu, dzięki czemu można przeprowadzić inspekcję bez konieczności demontażu.

Obrazowanie termowizyjne może zapewnić dokładne odczyty temperatury w bezpiecznej odległości od panelu elektrycznego

Wyniki

Dzięki regularnym inspekcjom termicznym można szybko wykryć i zlokalizować problemy związane z temperaturą, w tym luźne połączenia, złe styki, problemy z bezpiecznikami, niezrównoważone obciążenia i naprężone uziemienie. Zorganizuj planowane naprawy i konserwację zapobiegawczą, aby zmniejszyć ryzyko pożarów elektrycznych, nieoczekiwanych awarii i nieplanowanych przestojów.

Chcesz wiedzieć więcej?

Dowiedz się więcej o kamerach termowizyjnych. Napisz do nas.

Zostaw komentarz