Aktualności

FLIR EST w Pentagonie

FLIR Systems instaluje własne rozwiązania do badań przesiewowych (EST) w Pentagonie, aby wspierać walkę z COVID-19

Firma FLIR Systems ogłosiła, że zainstalowała swój system ekranujący EST™ w Pentagon Visitor Center w Waszyngtonie. Zawiera on kamerę termowizyjną FLIR A700. System jest używany do sprawdzania odwiedzających pod kątem podwyższonej lub wyższej niż oczekiwana temperatury skóry, co może pomóc w ochronie przed rozprzestrzenianiem się COVID-19.

Instalacja systemu EST w Pentagonie jest jednym z wielu wysiłków, jakie FLIR omawia obecnie z urzędnikami Departamentu Obrony Stanów Zjednoczonych na temat zastosowań w siłach zbrojnych. Wiadomości są następstwem oświadczeń prezesa i dyrektora generalnego FLIR Jima Cannona, podczas niedawnej prezentacji wyników finansowych, że firma zarezerwowała około 100 milionów dolarów w nowym biznesie EST w pierwszym kwartale 2020 roku. Niedawno General Motors ogłosił, że będzie używać kamer FLIR w wielu swoich siedzibach do kontroli pracowników w celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się nowego koronawirusa.

„Od ponad 40 lat firma FLIR dostarcza zaawansowaną technologię obrazowania termicznego amerykańskiej armii – samolotom, helikopterom, statkom na morzu i siłom lądowym” – powiedział Cannon. „Jesteśmy zaszczyceni mogąc ponownie służyć amerykańskiej społeczności obronnej w dążeniu do lepszej ochrony odwiedzających Pentagon i wspierania kontroli podwyższonej temperatury skóry”.

W przypadku stosowania w budynkach użyteczności publicznej, szpitalach, lotniskach, szkołach, obiektach sportowych lub zakładach produkcyjnych kamery EST firmy FLIR Systems mogą stanowić pierwszą linię obrony w zarządzaniu ryzykiem związanym z globalną pandemią. Te i inne grupy używają kamer termowizyjnych FLIR i oprogramowania do wstępnych badań przesiewowych potrzebnych do wykrywania osób z objawami podwyższonej temperatury skóry. Po zidentyfikowaniu osoby te można sprawdzić za pomocą urządzenia medycznego, aby ustalić, czy mają gorączkę, jeden z objawów koronawirusa lub innego zakażenia grypą.

WIĘCEJ o FLIR Screen-EST

Źródło: https://www.flir.com/news-center/public-safety/flir-systems-installs-its-est-screening-solution-at-pentagon-to-support-the-fight-against-covid-19

Kamery termowizyjne do badań przesiewowych

FLIR E54-EST

FLIR T540-EST

FLIR A700-EST

FLIR A500-EST

Kamera termowizyjna FLIR A500-EST

Chcesz wiedzieć więcej?

Jeżeli interesuje Cię temat optymalnego pomiaru człowieka kamerą termowizyjną napisz do nas.

Zostaw komentarz