Aktualności

Czy nadszedł czas, aby zaktualizować kamerę termowizyjną FLIR?

Od majsterkowiczów po przemysłowych profesjonalistów, posiadanie kamery termowizyjnej w zestawie narzędzi daje ludziom możliwość patrzenia „gołym okiem”. Problemy, od uszkodzeń spowodowanych ukrytą wodą po kłopotliwy system HVAC, ujawniają się w technologii termicznej, potwierdzając, że jest to metoda błyskawicznej identyfikacji problemów i ułatwiania szybszych, bardziej świadomych decyzji.

Rozpoczynając swoją przygodę z technologią termowizji większość kupujących po raz pierwszy patrzy na łatwy w użyciu FLIR ONE. To poręczne urządzenie łączy się z podstawą smartfona lub tabletu i jest gotowe w kilka sekund. Dla kogoś, kto potrzebuje kamery termowizyjnej do szybkich kontroli raz na jakiś czas, FLIR ONE Pro lub FLIR ONE Pro LT to świetne opcje.

Dla tych, którzy potrzebują termografii do regularnego użytku co najmniej kilka razy w tygodniu, jeśli nie kilka razy dziennie, podjęcie kolejnego kroku w kierunku dedykowanej kamery termowizyjnej może zapewnić dodatkową wydajność i funkcjonalność wymaganą do poprawy produktywności. Decyzja o zakupie kamery termowizyjnej sprowadza się do dopasowania odpowiednich funkcji do pracy.

Żywotność baterii

W przypadku sporadycznego lub ciągłego użytkowania, przez długi czas każdego dnia, niezbędna jest dłuższa żywotność baterii. Dla użytkowników, którzy wcześnie i często uruchamiają swoje kamery termowizyjne lub po prostu nie mają czasu na ładowanie urządzenia przed nieplanowanym użyciem, najlepszym rozwiązaniem jest wymiana na kamerę z większą baterią. Użytkownicy mogą również rozważyć dedykowaną kamerę termowizyjną, która oferuje możliwość wymiany baterii, aby jeszcze bardziej uniknąć niepotrzebnych przestojów.

FLIR C3-X  oferuje cztery godziny pracy w porównaniu do 40 minut w przypadku FLIR ONE Pro. Ten kompaktowy aparat oferuje dedykowaną konstrukcję typu „włącz-wyceluj i fotografuj”, która jest łatwa w obsłudze. Dzięki prawdziwej rozdzielczości termicznej 128×96, wraz z obrazowaniem wielospektralnym (MSX), C3-X oferuje również klarowność obrazu i czas pracy wymagany do zdiagnozowania problemów, od wadliwego bezpiecznika do pustego zbiornika propanu.

Dostosowana konstrukcja

Podczas gdy FLIR ONE i C3-X zapewniają intuicyjne interfejsy, kamera, która nie opiera się na ekranie dotykowym, może ułatwić pracę w warunkach wymagających wytrzymałych, grubych rękawic, zapewniając użyteczne obrazy termiczne bez poświęcania bezpieczeństwa i komfortu.

Dzięki konstrukcji z uchwytem pistoletowym TG165-X  jest idealny dla tych, którzy muszą pracować w rękawicach lub wymagają możliwości robienia zdjęć termicznych pod trudnymi kątami lub w ciasnych przestrzeniach za pomocą prostego naciśnięcia spustu. Jest to idealny aparat dla osób, które wykonują nieregularne pomiary, ale od których wymaga się szybkich kontroli na wezwanie – należy wspomnieć o 30-dniowym czasie czuwania baterii.

Lepsza rozdzielczość

Często klienci, którzy chcą kupić swoją pierwszą kamerę termowizyjną, zaczynają od najtańszej opcji. Jednak generalnie im niższy koszt kamery, tym niższa rozdzielczość termiczna. Do wyrywkowego sprawdzania celów z bliskiej odległości w odległości kilku stóp, czujnik Lepton znajdujący się w urządzeniach FLIR ONE Pro, TG165-X i C3-X oferuje doskonałą wartość. Ale gdy praca wymaga dokładniejszych pomiarów lub badania celów oddalonych o kilkanaście lub więcej metrów, urządzenie o wyższej rozdzielczości może dostarczyć użytkownikowi informacji potrzebnych do skutecznej inspekcji.

Dzięki rzeczywistej rozdzielczości termicznej 240×180 w połączeniu z MSX, FLIR E6-XT ułatwia wykrywanie problemów w bardzo małych obiektach, które wymagają lepszej rozdzielczości detektora, w ciasnej przestrzeni lub w trudno dostępnych miejscach i inspekcji budynków, zarówno wewnątrz jak elewacji.

Opcje pola widzenia

Decyzja o wyborze kamery z odpowiednim polem widzenia (FOV) jest kluczowa dla powodzenia misji i równie ważna jak posiadanie kamery o wyższej rozdzielczości. Wiele tańszych kamer termowizyjnych ma stałe lub pozbawione ostrości pole widzenia, co utrudnia prawidłowe badanie obszarów zainteresowania, jednocześnie z bliższych i dalszych odległości.

Dzięki serii FLIR-Exx, w tym np.: FLIR E86, użytkownicy mają możliwość wymiany obiektywów z samoobsługową, automatyczną kalibracją wykorzystująca technologię FLIR AutoCal, co zapewnia maksymalną elastyczność w dopasowaniu odpowiedniego pola widzenia do pracy, z bliska i/lub z daleka. Urządzenia te mają również bardzo wysokie zakresy pomiaru temperatury, idealne do inspekcji przemysłowych urządzeń i procesów pracujących w temperaturze do 1500 stopni Celsjusza, oferując solidna konstrukcję i rozdzielczości detektora 464×348 pikseli.

Wykonanie skoku w technologii podczerwieni

Mając lepsze wyobrażenie o różnych funkcjach oferowanych w wielu kamerach termowizyjnych FLIR, użytkownicy mogą śmiało przejść na nową kamerę termowizyjną, rozumiejąc znaczenie kształtu i innych funkcji wymagane do każdego rodzaju pracy. Ostatecznie poświęcenie czasu na dokonanie odpowiedniego zakupu doprowadzi do bardziej wydajnego, efektywnego i przyjemnego doświadczenia od początku do końca.

Aby uzyskać więcej informacji na temat tego, co wziąć pod uwagę podczas aktualizacji kamery termowizyjnej, zapoznaj się z naszym artykułem Specyfikacja kamery termowizyjnej, którą powinieneś znać przed zakupem.

Chcesz wiedzieć więcej?

Dowiedz się więcej o kamerach termowizyjnych. Napisz do nas.

Zostaw komentarz