Aktualności

Teledyne FLIR wprowadza podwójną kamerę termowizyjną i wizyjną Hadron 640R dla systemów bezzałogowych

GOLETA, Kalifornia i ORLANDO, Floryda, 25 kwietnia 2022 r. – Teledyne FLIR, część Teledyne Technologies Incorporated, ogłosiła dzisiaj wprowadzenie na rynek wysokowydajnego modułu podwójnej kamery termowizyjnej i widzialnej Hadron 640R. Konstrukcja Hadron 640R została zoptymalizowana pod kątem integracji z bezzałogowymi systemami latającymi (UAS), bezzałogowymi pojazdami naziemnymi (UGV), platformami robotów i nowymi aplikacjami AI, w których żywotność baterii i czas pracy są kluczowe.

Długofalowa (LWIR) kamera termowizyjna Boson o rozdzielczości 640 x 512, znajdująca się wewnątrz Hadrona 640R, jest w stanie widzieć przez całkowitą ciemność, dym, mgłę, odblaski i zapewnia pomiar temperatury dla każdego piksela sceny. Dodanie kamery widzialnej o wysokiej rozdzielczości 64 MP pozwala Hadronowi 640R na dostarczanie zarówno obrazów termicznych, jak i widzialnych, kompatybilnych z dzisiejszymi procesorami w urządzeniach dla aplikacji AI i uczenia maszynowego na brzegu.

„Hadron 640R daje integratorom możliwość wdrożenia wysokiej jakości modułu z podwójną kamerą w różnych formach bezzałogowców, od UAS do UGV, dzięki niewiarygodnie małym rozmiarom, wadze i zapotrzebowaniu na energię” – powiedział Michael Walters, wiceprezes ds. zarządzania produktami w Teledyne FLIR. „Został on zaprojektowany tak, aby zmaksymalizować wydajność, a jego klasa IP-54 chroni moduł przed wnikaniem pyłu i wody ze środowiska zewnętrznego.”

Hadron 640R zmniejsza koszty rozwoju i czas wprowadzenia na rynek dla integratorów i producentów oryginalnego sprzętu (OEM), oferując kompletny system przez jednego dostawcę, Teledyne FLIR. Obejmuje to oferowanie sterowników dla wiodących na rynku procesorów firm NVIDIA, Qualcomm i innych, a także wiodące w branży wsparcie integracyjne i usługi świadczone przez zespół ekspertów. Oferuje również elastyczne wyjście wideo 60 Hz poprzez USB lub kompatybilność z MIPI. Hadron 640R jest produktem podwójnego zastosowania i podlega jurysdykcji Departamentu Handlu USA.

Teledyne FLIR Hadron 640R jest dostępny do nabycia na całym świecie od firmy Teledyne FLIR i jej autoryzowanych dealerów. Aby dowiedzieć się więcej lub dokonać zakupu, odwiedź stronę www.flir.com/hadron640r.

O firmie Teledyne FLIR

Teledyne FLIR, spółka należąca do Teledyne Technologies, jest światowym liderem w dziedzinie inteligentnych rozwiązań czujnikowych do zastosowań obronnych i przemysłowych, zatrudniającym około 4000 pracowników na całym świecie. Założona w 1978 roku firma tworzy zaawansowane technologie, które pomagają profesjonalistom podejmować lepsze, szybsze decyzje, które ratują życie i środki do życia. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę www.teledyneflir.com lub śledź @flir.

Chcesz wiedzieć więcej?

Dowiedz się więcej o termowizji i kamerach termowizyjnych. Napisz do nas.

Zostaw komentarz