Aktualności

Pakiety badawcze FLIR – dla instytutów badawczych i uczelni wyższych

Nikt nie może pozwolić sobie na kosztowe poprawki i przeróbki produktu z powodu niewłaściwie zmierzonej temperatury. Dlatego FLIR stworzył innowacyjne, alternatywne rozwiązania na, które cię stać. Zostaw za sobą termopary z plączącymi się przewodami, pracochłonne pirometry oraz dyskusyjne wyniki, które uzyskałeś przy ich pomocy. Zobacz, co dokładnie mierzysz, bądź pewien swoich wyników, pracuj efektywniej z pakietami badawczymi FLIR.

Zamocowanie termopary we właściwym miejscu jest wymagającym zadaniem. Często złe zamocowanie jest powodem błędnych wyników. Pirometry również nie są zbyt efektywne. Podobnie jak termopary, pirometry mierzą temperaturę tylko w jednym punkcie w danym czasie. Co gorsza, pomiar przy pomocy pirometru jest uśrednieniem temperatury na pewnej powierzchni, im dalej od badanego obiektu się znajdujemy, tym większa niedokładność pomiaru.

Z kamerami termowizyjnymi z Pakietów badawczych FLIR, na każdym termogramie masz do dyspozycji tysiące punktów pomiarowych, które możesz uzyskać w ciągu sekundy. W połączeniu z możliwością doboru optyki, zaawansowanym oprogramowaniem do prac przemysłowych i badawczo-rozwojowych FLIR oferuje najbardziej niezawodne rozwiązanie, które pozwala uzyskać właściwy obraz we właściwym czasie.

Zalety

Jeden obraz znaczy więcej niż tysiąc słów
Wyklucza zgadywanie dzięki natychmiastowemu, bezstykowemu pomiarowi temperatury z 81920 punktów pomiarowych na każdym rejestrowanym termogramie.

Przenośne i łatwe w użyciu
Kamery termowizyjne FLIR A65sc oraz FLIR A35sc ważą poniżej 300g. Dzięki temu kamery te są poręczne w transporcie.

Wykrywanie gorących punktów
Kamery FLIR posiadają dokładność dochodzącą ±2% (lub ±2°C) przy czułości termicznej <0.045°C pozwalającej zobaczyć nawet dyskretne zmiany temperatury.

Nagrywanie filmów i rejestracja danych
Streaming obrazu do komputera przez Gigabit Ethernet z kamer AxSsc pozwala na wyświetlanie obrazu, zapis oraz dalsze analizy. Oprogramowanie ResearchiR pozwala na tworzenie wykresów zmiany temperatury w czasie dla punktów i obszarów.

Skrócenie czasu testowania
FLIR ETS320 eliminuje konieczność testowania termicznego metodą prób i błędów. Szybkie wykrywanie rozgrzanych elementów pozwala identyfikować miejsca, w których układy mogą ulec awarii.

Chcesz wiedzieć więcej?

Jesteś zainteresowany pakietem badawczym FLIR? Napisz do nas.