Aktualności

Kamera ultradźwiękowa Si124 jest już dostępna na całym świecie

Obrazowanie akustyczne, czyli zdolność widzenia dźwięku ultradźwiękowego, stało się skuteczną metodą lokalizacji wycieków sprężonego powietrza lub występowania wyładowań niezupełnych (PD) w firmachprodukcyjnych i użyteczności publicznej. Umożliwia profesjonalistom przeprowadzanie częstszych kontroli, w ramach programów utrzymania ruchu, pomagając zapewnić kluczowe, pierwsze ostrzeżenie o zbliżającej się awarii elektrycznej / mechanicznej, która może prowadzić do utraty energii, a co gorsza, przestoju krytycznych systemów.

Aby pomóc klientom w czerpaniu korzyści z obrazowania ultradźwiękowego, firma FLIR wprowadziła do sprzedaży kamerę akustyczną Si124 do zakupu na całym świecie: https://www.kameryir.com.pl/kamera-przemyslowa-flir-si124-wyladowania/

Przemysłowa kamera akustyczna FLIR Si124 wykrywa, wyświetla i rejestruje fale dźwiękowe, tworząc precyzyjny obraz akustyczny. Jest on jest nakładany w czasie rzeczywistym na obraz z aparatu cyfrowego za pomocą łatwego w obsłudze, ergonomicznego, jednoręcznego aparatu o wadze nieco ponad 2 funty (980 gramów).

Połączony obraz wizualny i dźwiękowy można oglądać na żywo na ekranie, co pozwala użytkownikom zidentyfikować źródła dźwięku, pomagając personelowi identyfikować problemy do 10 razy szybciej niż tradycyjne metody kontroli typowych układów mechanicznych, elektrycznych, próżniowych i sprężarkowych.

Wyposażony w 124 mikrofony i wysokiej rozdzielczości kamerę światła widzialnego, zasilany bateryjnie Si124 może wykrywać potencjalne problemy w odległości do 100 metrów, nawet w głośnym środowisku przemysłowym,  przez siedem godzin ciągłej pracy.

Wycieki sprężonego powietrza i częściowe wyładowanie (PD)

Dwa podstawowe przypadki użycia Si124 obejmują wykrywanie wycieków sprężonego powietrza i wyładowań niezupełnych (PD), takich jak wyładowanie koronowe, wyładowanie łukowe i powierzchniowe.

Sprężone powietrze jest często najdroższym źródłem energii w fabrykach, ale powietrze jest często tracone z powodu niewykrytych wycieków lub niewydolności sprzętu. To wyciekające powietrze może być trudne do wykrycia ludzkim uchem lub dotykiem, szczególnie w głośnych środowiskach produkcyjnych, gdzie pracownicy muszą nosić ochronniki słuchu. Si124 może rozwiązać ten problem, dokładnie wskazując źródło wycieku, szczególnie w trudno dostępnych miejscach, które w przeciwnym razie mogłyby pozostać niezauważone.

W przypadku systemów elektrycznych wysokiego napięcia wyładowania niezupełne mogą poprzedzać katastrofalną awarię, tworząc niebezpieczne środowisko i potencjalne nieplanowane przestoje. Si124 zapewnia możliwość wykonywania szybkich bezkontaktowych kontroli z bezpiecznej odległości. System natychmiast podaje typ PD, umożliwiając użytkownikom ustalenie priorytetów napraw.

Działaj dzięki Wi-Fi i wbudowanym analizom

Tym, co jeszcze bardziej wyróżnia Si124 na tle innych kamer, jest usługa chmurowa FLIR Acoustic Camera Viewer. Przechwycone obrazy są szybko przesyłane przez Wi-Fi do usługi w chmurze, a następnie natychmiast analizowane, dostarczając użytkownikowi dogłębnych informacji, takich jak rozmiar i koszt energii wycieku sprężonego powietrza lub klasyfikacja wyładowań niezupełnych i wzór usterki elektrycznej. Te informacje są dostępne w urządzeniu Si124 i za pośrednictwem portalu internetowego w chmurze. Ponadto użytkownicy otrzymują 8 GB pamięć masową i możliwość bezprzewodowego przesyłania danych, dzięki czemu udostępnianie zdjęć i danych jest proste i wydajne.

Chcesz wiedzieć więcej?

Jeżeli interesuje Cię temat optymalnego pomiaru przy pomocy kamery ultradźwiękowej to napisz do nas.

Zostaw komentarz