Aktualności

Kamera termowizyjna Elara FR-345-EST do szybkiego i dokładnego badania przesiewowego podwyższonej temperatury skóry

Wbudowany automatyczny pomiar wewnętrznej części oka (canthus) w celu poprawy dokładności odczytu temperatury i przepływu ludzi przez punkty kontrolne

W czasach gdy pracownicy wracają do biura, podróżni znów zaczynają latać, a fani powoli wracają na stadiony, technologia skupiająca się na utrzymaniu zdrowia i bezpieczeństwa w obiektach pół-publicznych i prywatnych pozostaje kluczowa dla spowolnienia rozprzestrzeniania się COVID-19.

W odpowiedzi firma FLIR Systems przedstawiła dziś FLIR Elara ™ FR-345-EST, zamontowaną na stałe, pomiarową kamerę termowizyjną, która dokładnie mierzy podwyższoną temperaturę skóry (EST) bez kontaktu lub konieczności stosowania referencyjnego źródła temperatury. System ten zapewnia bezpieczne i efektywne środowisko na lotniskach, stadionach, budynkach handlowych i zakładach produkcyjnych, o dużym natężeniu ruchu, umożliwiając szybką ocenę temperatury skóry w punktach kontroli dostępu. Elara FR-345-EST automatycznie mierzy tę część ciała, która jest najbardziej skorelowana z temperaturą głęboką ciała: wewnętrzny kącik oka – lub wnętrze oczodołu ludzkiej twarzy – bez utraty dokładności lub zmiany zachowania dystansu społecznego.

Kamera Elara FR-345-EST może służyć jako samodzielny system bez potrzeby korzystania z oprogramowania komputerowego lub jako część szerszego programu kontroli dostępu zaprojektowanego w celu poprawy przepływu ludzi w przypadku badania przesiewowego podwyższonej temperatury skóry, jednocześnie poprawiając dokładność znajdowania -canthus, równoważąc potrzeby osobistego bezpieczeństwa i wygody. Współpracuje również z różnymi systemami zarządzania wideo (VMS) innych firm, w tym z FLIR United VMS, aby umożliwić szybką integrację z istniejącą infrastrukturą bezpieczeństwa i uniknąć zwiększania ryzyka związanego z bezpieczeństwem IT w sieci.

Poprawiona prędkość i dokładność

Dzięki zastosowaniu zintegrowanych algorytmów i konwolucyjnej sieci neuronowej (CNN), gdy osoby przechodzą przez proces przesiewowy, interaktywne monity na ekranie pomagają w identyfikacji okularów, prawidłowej pozycji, ustawieniu i orientacji głowy. Dzięki temu sztuczna inteligencja aparatu może automatycznie lokalizować i mierzyć temperaturę w wewnętrznym kącie oka z dokładnością do +/- 0,5 °C (+/- 0,9 °F).

Ulepszone możliwości sztucznej inteligencji w oprogramowaniu kamery również skracają czas oceny screeningu do średnio jednej sekundy na osobę (po tym, jak obiekt znajduje się w nieruchomej pozycji przed aparatem i po zdjęciu okularów), pomagając utrzymać w ruchu szereg pracowników, widzów, gości, studentów i pacjentów oraz eliminując potencjalny tłoku na punktach kontrolnych*. Operacja samokontroli zapewnia natychmiastową informację zwrotną o pracy / braku aktywności, a funkcja adaptacyjnego progu alarmowego może być wykorzystana do zminimalizowania fałszywych alarmów w celu uwzględnienia naturalnych wahań temperatury ciała w ciągu dnia.

Elara FR-345-EST skraca czas konfiguracji i kalibracji, jednocześnie usprawniając podejmowanie decyzji przez operatora w czasie rzeczywistym dzięki zaawansowanym analizom. Teraz użytkownik może po prostu uruchomić wszystko samodzielnie, podłączając kamerę do inteligentnego monitora z przeglądarką internetową, aby wyświetlić interfejs użytkownika na żywo. Podczas gdy kamera eliminuje potrzebę dedykowanego operatora dla kontroli pierwszej linii EST**, integratorzy, klienci i ich pracownicy mogą nadal oczekiwać bezproblemowej obsługi.

Kamerę można również dostosować do potrzeb konkretnego integratora lub klienta. Ponadto firma FLIR oferuje rozszerzone szkolenia i wsparcie dla klientów i użytkowników w zakresie prawidłowej konfiguracji, obsługi i konserwacji systemu.

* Aby uzyskać najdokładniejsze odczyty temperatury, kamery FLIR EST wykrywają ciepło i nie wymagają zapisywania danych osobowych podczas procesu kontroli.

** Rozwiązania FLIR EST do badań przesiewowych należy traktować jako jeden z elementów szerszego programu badań przesiewowych w zakresie zdrowia i bezpieczeństwa. Kamery FLIR EST nie są urządzeniami medycznymi i zawsze zaleca się ponowne sprawdzenie przez personel medyczny.

Elara FR-345-EST jest dostępna na całym świecie od dziś za pośrednictwem autoryzowanych dealerów, a dostawy mają rozpocząć się w czwartym kwartale.

Artykuł pochodzi z: https://www.flir.com/discover/security/thermal/insights-from-the-field-ensuring-workplace-safety-using-thermal-camera-screening-for-entry-control

Pomiar podwyższonej temperatury skóry

Jak wykonać poprawny pomiar podwyższonej temperatury skóry?
Język tekstu: polski

Bezpłatny przewodnik ułatwiający wdrożenie rozwiązania do monitorowania kamer termowizyjnych może pomóc ograniczyć rozprzestrzenianie się infekcji.

Pobierz przewodnik i rozpocznij monitorowanie temperatury ciała w swoim zakładzie.
Język tekstu: angielski

Kamery termowizyjne do badań przesiewowych

FLIR E54-EST

FLIR T540-EST

FLIR A700-EST

FLIR A500-EST

Kamera termowizyjna FLIR A500-EST

Chcesz wiedzieć więcej?

Jeżeli interesuje Cię temat optymalnego pomiaru człowieka kamerą termowizyjną napisz do nas.

Zostaw komentarz