Aktualności

Jak szybko zlokalizować wyładowanie niezupełne (PD) za pomocą obrazowania akustycznego?

Przedsiębiorstwa energetyczne od wielu lat wykonują pomiary wyładowań niezupełnych (wnz) na urządzeniach elektrycznych wysokiego napięcia. Wyładowania niezupełne są wskaźnikiem zużycia izolacji, które może prowadzić do awarii sprzętu lub, co gorsza, do katastrofalnego zdarzenia. W przypadku tradycyjnych rozwiązań ultradźwiękowych systemy mogą być duże i nieporęczne, a raporty z inspekcji zwykle muszą być analizowane przez inżyniera akustyki. Biorąc to pod uwagę, kontrole mogą być rzadsze, przez co sprzęt taki jak silniki, generatory, rozdzielnice i transformatory są podatne na problemy związane z wyładowaniami niezupełnymi.

FLIR Si124 pomaga przyspieszyć inspekcje, skanując duże obszary z bezpiecznej odległości.

Wyróżnione rozwiązanie

Obrazowanie akustyczne, czyli zdolność widzenia dźwięku ultradźwiękowego, pojawiło się jako skuteczna metoda stosowana przez organizacje użytkowe do lokalizowania występowania wyładowań niezupełnych (PD). Umożliwia profesjonalistom przeprowadzanie częstszych procedur konserwacji predykcyjnej, pomagając w dostarczeniu kluczowego pierwszego ostrzeżenia o zbliżającej się awarii elektrycznej, która może prowadzić do przestojów krytycznych systemów. Przemysłowa kamera akustyczna FLIR Si124 wykrywa, wyświetla i rejestruje fale dźwiękowe, tworząc precyzyjny obraz akustyczny. Obraz akustyczny jest nakładany w czasie rzeczywistym na obraz z aparatu cyfrowego za pomocą łatwego w obsłudze, ergonomicznego, jednoręcznego aparatu o wadze nieco ponad 2 funty (980 gramów).

Szybko i bezpiecznie zlokalizuj wyładowania niezupełne w układzie elektrycznym wysokiego napięcia.

Wyniki

Dzięki FLIR Si124 profesjonaliści mogą bezpiecznie wykrywać problemy z odległości do 100 metrów i analizować wzorce wyładowań. Kamera klasyfikuje trzy typy wyładowań niezupełnych, w tym wyładowania powierzchniowe, wyładowania pływające i wyładowania do powietrza. Znajomość rodzaju i ciężkości wyładowań umożliwia użytkownikom ustalenie priorytetów napraw.

Przechwycone obrazy są szybko przesyłane przez Wi-Fi do usługi chmury FLIR Acoustic Camera Viewer, aby użytkownik mógł przeprowadzić dalszą dogłębną analizę wzorców wyładowań niezupełnych generowanych przez system. Użytkownicy mogą następnie tworzyć raporty i łatwo udostępniać je współpracownikom.

System szybko zapewnia klasyfikację typu i wzór wyładowań niezupełnych do dalszej analizy.

Si124 umożliwia klientom przeprowadzanie częstszych kontroli, pomagając przedsiębiorstwom w utrzymaniu przepływu energii.

Źródło artykułu: https://www.flir.com/discover/industrial/quickly-locate-partial-discharge-pd-with-acoustic-imaging/

Chcesz wiedzieć więcej?

Aby uzyskać więcej informacji na temat FLIR Si124 lub zaplanować prezentację produktu napisz do nas

Zostaw komentarz