Aktualności

5 narzędzi, bez których wykonawca elektryki nie może się obejść

Wykonawcy instalcji elektrycznej wiedzą, jak ważne jest posiadanie odpowiedniego narzędzia do danego zadania. Właściwe wyposażenie może oznaczać różnicę między szukaniem problemu przez minuty a godziny lub w ogóle nie znajdowanie problemu. Niezależnie od tego, czy skanujesz panele wyłączników, czy diagnozujesz obwody elektryczne, ważne jest, aby  zapewnić klientom, że ich dom lub budynek jest bezpieczny i działa z najwyższą wydajnością elektryczną. Oto 5 narzędzi, które każdy wykonawca elektryki powinien mieć w swojej pracy.

Kamera termowizyjna

Kamera termowizyjna może znacznie przyspieszyć inspekcje elektryczne, szybko wychwytując gorące punkty w systemach elektrycznych, które wskazują na potencjalny problem. Poręcznym narzędziem dla elektryków jest kieszonkowa przenośna FLIR C5, która ułatwia identyfikację ukrytych problemów dzięki kamerze termowizyjnej 160 x 120 pikseli, MSX® (Multi-Spectral Dynamic Imaging), 5-megapikselowej kamerze wizualnej i latarce LED. Inną świetną opcją jest FLIR TG165-X, który jest dostępny w tradycyjnym kształcie pistoletoletowym, ale oferuje pełne możliwości termowizyjne z ulepszeniem obrazu MSX i kołowym  laserem, aby zapewnić, że zawsze celujesz we właściwy element do pomiaru.

Obrazy termiczne mogą również dostarczyć wizualnego dowodu, że wada istniała i została właściwie naprawiona. C5 bezpośrednio przesyła i przechowuje obrazy w chmurze FLIR Ignite ™, gdzie można organizować i tworzyć kopie zapasowe plików, podczas gdy TG165-X ma pamięć wewnętrzną na 50 000 obrazów.

Multimetr

Multimetr jest niezbędnym narzędziem do testowania, diagnozowania i rozwiązywania problemów z obwodami elektrycznymi, komponentami i urządzeniami. Extech EX530 to wytrzymały, 11-funkcyjny, przemysłowy multimter True RMS, idealny do użytku na zewnątrz, na łodziach iw każdym trudnym środowisku przemysłowym. Mierzy napięcie i prąd AC / DC, rezystancję, pojemność, częstotliwość elektroniczną i elektryczną, temperaturę, 4 do 20 mA i cykl pracy.

Detektor napięcia

Specjaliści zajmujący się rozwiązywaniem problemów w terenie i weryfikacją instalacji elektrycznych potrzebują niezawodnego detektora napięcia. FLIR VP50-2 to trwały, bezkontaktowy detektor napięcia z klasyfikacją CAT IV, wyposażony w alarmy świetlne, wibracyjne i dźwiękowe, a także mocną latarkę LED. Użyj VP50-2, aby niezawodnie sprawdzić, czy obwód prądu przemiennego jest pod napięciem przed rozpoczęciem pracy, wykryć napięcie na odsłoniętych częściach przewodzących lub przez izolację, zidentyfikować przewody pod napięciem w panelach elektrycznych, przełącznikach i gniazdach lub śledzić przewody pod napięciem i mapować obwody.

Miernik cęgowy

Niezależnie od tego, czy o jakie instalacje elektryczne dbasz, mierniki cęgowe FLIR pomogą Ci zmaksymalizować bezpieczeństwo i wydajność. FLIR CM94 to doskonały wybór do pomiarów wysokoprądowych w wymagających zakładach użyteczności publicznej i przemysłowych. Posiada zakres 2000 A AC/DC, powiększone szczęki do przewymiarowanych przewodów, zabezpieczenie przed upadkiem i klasa bezpieczeństwa CAT IV-1000 V.

Aby zapewnić dodatkowe możliwości wykrywania, mierniki cęgowe FLIR wzbogacone są w kamery termowizyjne (IGM) zapewniając szybki i niezawodny sposób identyfikacji gorących punktów i przeciążonych obwodów z bezpiecznej odległości. Miernik cęgowy FLIR CM275 łączy obrazowanie termiczne z pomiarem elektrycznym w potężne narzędzie do inspekcji, rozwiązywania problemów i diagnostyki. Potwierdź swoje wyniki za pomocą szerokiej gamy funkcji i odczytów temperatury miernika cęgowego oraz bezprzewodowo przesyłaj obrazy lub dane do aplikacji FLIR Tools ™.

Lokalizator kabli

Lokalizator kabli umożliwia szybkie lokalizowanie i śledzenie zasilanych lub niezasilanych przewodów i kabli w ścianach, sufitach, podłogach i pod ziemią. Extech CLT600 to niezawodne, łatwe w użyciu narzędzie do wykrywania kabli elektroenergetycznych, kabli telekomunikacyjnych i przewodów w zastosowaniach budowlanych. Dzięki technologii napięcia bezkontaktowego, reflektorom roboczym i ergonomicznej konstrukcji profesjonaliści mogą bezpiecznie i skutecznie lokalizować ukryte przewody i kable.

FLIR oferuje szeroką gamę rozwiązań, które pomogą Ci poprawić wydajność, dokładność i bezpieczeństwo Twojej pracy. Dzięki odpowiednim narzędziom kontrolnym możesz z łatwością zachować bezpieczeństwo w pracy, zwiększyć wartość swoich usług i zapewnić spokój swoim klientom. Dowiedz się więcej o rozwiązaniach FLIR dla wykonawców elektrycznych: www.flir.com/instruments/electrical-mechanical/electrical-inspections/

Chcesz wiedzieć więcej?

Dowiedz się więcej o termowizji i kamerach termowizyjnych. Napisz do nas.

Zostaw komentarz