Kamera termowizyjna FLIR ONE Edge Pro

Teledyne FLIR przedstawia FLIR ONE Edge Pro – pierwszą w pełni bezprzewodową mobilną kamerę termowizyjną

Odczepiana obudowa idealnie sprawdza się podczas pracy w trudno dostępnych miejscach

„FLIR ONE Edge Pro to nasza najbardziej wszechstronna i zaawansowana mobilna kamera termowizyjna dzięki odczepianej obudowie. Została zaprojektowana tak, aby wygodnie leżeć w dłoni. Daje znacznie większą elastyczność, eliminując potrzebę korzystania z portów połączeniowych czy systemów operacyjnych”, powiedział Chris Bainter, wiceprezes działu ds. marketingu i rozwoju biznesowego w Teledyne FLIR. „Poza nową konstrukcją sprzętową, Teledyne FLIR zapewnia więcej narzędzi oprogramowania, aby dać nowym i nieprzeszkolonym użytkownikom możliwość przeprowadzania termografii, przetwarzania obrazów i tworzenia raportów. Popularne zastosowania to inspekcja budynków i naprawa pojazdów czy też konserwacja przemysłowa”.

Bezprzewodowa kamera termowizyjna FLIR ONE Edge Pro w akcji

Elastyczna i wytrzymała konstrukcja.

Zgodna z „RESNET” kamera FLIR ONE Edge Pro o klasie ochrony IP54 posiada sprężynowy klips, który umożliwia operatorom zamocowanie jej do wielu różnych telefonów komórkowych i tabletów. Dzięki łączności Bluetooth i Wi-Fi użytkownicy mogą obsługiwać Edge Pro w odległości do 30 metrów od urządzenia mobilnego, zyskując elastyczność w zakresie skutecznej inspekcji trudno-dostępnych miejsc lub scenariuszy, które wymagają większej odległości, aby zapewnić bezpieczeństwo operatora.

Kamera FLIR ONE Edge Pro zapewnia doskonałą jakość obrazu i skuteczne przetwarzanie. Posiada radiometryczną kamerę termowizyjną Lepton® o rozdzielczości 160×120 w połączeniu z kamerą światła widzialnego. Wraz z VividIRÔ, funkcją która łączy wiele obrazów w jeden końcowy, ostry obraz, wszystkie kamery współpracują ze sobą dzięki funkcji MSX®. Opatentowana funkcja poprawy jakości obrazu MSX nakłada szczegóły krawędzi kamery światła widzialnego na obraz termowizyjny, nie rezygnując przy tym z danych termalnych na obrazie, dając więcej danych kontekstowych, które wspierają proces podejmowania decyzji.

FLIR ONE Edge Pro zapewnia dłuższy czas pracy baterii w porównaniu z poprzednią generacją FLIR ONE i posiada dobrze widoczny wskaźnik żywotności baterii, przez co świetnie sprawdza się podczas długich inspekcji, uwzględniając klęski żywiołowe, kontrolę domów, audyty energetyczne oraz diagnostykę sprzętu przemysłowego.

Lepsze kontrole i raportowanie

W zakresie przechowywania w chmurze, przetwarzania obrazów i raportowania FLIR ONE Edge Pro wykorzystuje bogaty zestaw oprogramowania Teledyne FLIR, w tym Tools Mobile, chmurę Ignite oraz oprogramowanie desktopowe FLIR Thermal Studio. Dzięki temu użytkownicy mogą bez problemu dzielić się zdjęciami z Edge z klientami i łatwo uwzględniać je w profesjonalnych raportach.

Poza tym programiści aplikacji mają dostęp do FLIR ONE software development kit (SDK), dzięki czemu mogą tworzyć niestandardowe aplikacje do użytku z FLIR ONE Edge Pro.

Kamerę można zamawiać na całym świecie od 10 listopada. Wejdź na stronę www.flir.com/FLIRONE-EdgePro, aby dowiedzieć się więcej na temat urządzenia i globalnej dostępności.

Specyfikacja

Rozdzielczość obrazu termowizyjnego160 x 120 pikseli
Zakres mierzonych temperaturOd -20°C do +400°C
Czułość termiczna/NETD70 mK
Częstotliwość obrazu8,7 Hz
Rozdzielczość obrazu widzialnego640 × 480
Dokładność±3°C (5,4°F) lub ±5%. Ma zastosowanie 60 s po
uruchomieniu, gdy temperatura urządzenia jest w zakresie
od 15°C do 35°C (59–95°F), a mierzona od 5°C do 120°C
(od 41°F do 248°F)
Zakres temperatur pracyod -10°C do +50°C
Czas pracy akumulatoraOkoło 1 godz. 30 min
Masa153g
Dane techniczne mogą ulec zmianom bez uprzedniego powiadomienia. Najnowsze dane techniczne są dostępne na www.flir.com

Broszury do pobrania

Kamera termowizyjna FLIR ONE Edge Pro – broszura informacyjna oraz podstawowe dane.
Język tekstu: polski

Chcesz wiedzieć więcej?

Napisz do nas, a odpowiemy najszybciej jak to możliwe.

Kamery termowizyjne, które mogą Cię zainteresować

Kamera Termowizyjna FLIR C3

Rozdzielczość: 80 x 60 pikseli

Zakres mierzonych temperatur: od -10°C do +150°C

Kamera Termowizyjna FLIR C2

Rozdzielczość: 80 x 60 pikseli

Zakres mierzonych temperatur: od -10°C do +150°C

Kamera Termowizyjna FLIR T840

Rozdzielczość: 464 x 348 pikseli

Zakres mierzonych temperatur: od -20°C do 120°C; od 0°C do 650°C; od 300°C do 1500°C

Kamera Termowizyjna FLIR T540

Rozdzielczość: 464 x 348 pikseli

Zakres mierzonych temperatur: od -20°C do 120°C; od 0°C do 650°C; od 300°C do 1500°C