Kamera termowizyjna FLIR Elara FR-345-EST

Szybkiego i dokładne badania przesiewowe podwyższonej temperatury skóry

FLIR Elara FR-345-EST to niedroga, montowana na stałe kamera radiometryczna do dokładnego pomiaru temperatury skóry w wejściowych punktach kontrolnych o średniej i dużej przepustowości. Wyposażony w inteligentne wykrywanie twarzy na krawędzi, Elara FR-345-EST wyświetla na ekranie monity, kiedy potrzebują one zdjąć okulary, jednocześnie kierując je do właściwej pozycji, aby uzyskać najlepszy pomiar. Kamera bezkontaktowa automatycznie lokalizuje i mierzy wewnętrzny kącik oka (canthus) w ciągu jednej sekundy i zapewnia natychmiastowe przejście/niepowodzenie. Integracja z systemami VMS dodatkowo usprawnia przepływ pracy i podejmowanie decyzji w obiektach, pomagając jednocześnie personelowi ochrony zachować bezpieczny dystans od potencjalnych zagrożeń dla zdrowia. Elara FR-345-EST nie wymaga ani nie zapisuje danych osobowych do badań przesiewowych temperatury skóry.

Dlaczego mierzymy temperaturę w kąciku oka?

Chociaż pomiar temperatury na czole jest łatwiejszy do szybkiej kontroli, jest on bardziej podatne na zakłócenia środowiskowe i bardziej prawdopodobne jest generowanie błędów pomiarowych. Badania wykazały, że kącik oka – obszar przyśrodkowy, przylegający do wewnętrznego kącika oka – zapewnia dokładniejszą ocenę temperatury głębokiej ciała niż inne obszary skóry. Dzieje się tak, ponieważ skóra w kąciku jest cienka (zmniejsza działanie izolacyjne), jest mniej narażona na czynniki środowiskowe i znajduje się bezpośrednio nad głównymi tętnicami, co zwiększa przepływ krwi i wymianę ciepła.

Szybkie, zautomatyzowane i dokładne badanie temperatury skóry

Precyzyjna radiometryczna kamera termowizyjna automatycznie lokalizuje i mierzy temperaturę wewnętrznego kącika oka.

Elastyczne integracje z VMS i systemami kontroli dostępu

Algorytmy w aparacie zapewniają szybkie, niezawodne i praktyczne wyniki badań przesiewowych z adaptacyjnymi progami alarmowymi i natychmiastową informacją zwrotną.

Specyfikacja

[table “fr345” not found /]

Chcesz wiedzieć więcej?

Napisz do nas, a odpowiemy najszybciej jak to możliwe.

Kamery termowizyjne, które mogą Cię zainteresować

Kamera Termowizyjna FLIR T540

Rozdzielczość: 464 x 348 pikseli

Zakres mierzonych temperatur: od -20°C do 120°C; od 0°C do 650°C; od 300°C do 1500°C

Kamera Termowizyjna FLIR T840

Rozdzielczość: 464 x 348 pikseli

Zakres mierzonych temperatur: od -20°C do 120°C; od 0°C do 650°C; od 300°C do 1500°C